Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérletben lakom, tulaj nem...

Albérletben lakom, tulaj nem akarja kicserélni a hibás kazánt. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú, de kérem, valaki segítsen!


Albérletben lakom, alig több, mint 1 hónapja költöztünk ide. Már a beköltözés után jeleztük a lakás tulajának, hogy gázszag van a fürdőszobában, ő azonban nem reagált semmit. Azt hittük, hogy ez normális, eddig zárt égésterű kazánt használtunk.


Az elmúlt szombaton nagy zörgésekre lettünk figyelmesek, azonnal le is kapcsoltuk a kazánt, szóltunk a tulajnak, hogy tönkrement, ő azt mondta, hogy "a kazán karbantartása olyan feladat, mint a felmosás; a bérlő dolga azt elvégezni". Legjobb tudomásom szerint a tulajnak kellene gondoskodni az ilyen dolgokról. Kihívtunk egy szerelőt, aki elmondta, hogy 1,5 éve már volt itt, akkor is rossz volt a kazán, nem akarták elvállalni a javítását, azonban "rájuk parancsoltak", így összetákolták. Most viszont kijelentették, hogy nem hajlandók megjavítani, mert életveszélyes, csak a cserét vállalják.


Közöltük a ház tulajának, aki azt mondta, hogy nem hisz a szerelőnek (holott ő ajánlotta), kihív egy másikat. Másnap jött is a "szerelő", kinek hozzáértését nem lehet nem megkérdőjelezni. Egy aprócska hibát talált, azt mondta, másnapra hoz alkatrészt, kicseréli, jó lesz. Ötször szóltam neki, hogy szivárog a gáz, mire észrevette, hogy "jé, tényleg.. semmi baj, csak be kell ott tömíteni".


A tulaj nem hajlandó kicserélni a kazánt, mivel ez a "szerelő" azt mondta, hogy javítható, annak ellenére, hogy több másik szerelő állította, hogy a kazán életveszélyes állapotban van.


Kérdésem: Tudunk-e valamiféle jogi követeléssel élni a tulaj felé? Nem vagyok hajlandó rettegésben élni, hogy meddig bírja az összetákolt kazán, ezért a cseréjén kívül más alternatívát nem tudok. Ha a tulajt nem lehet meggyőzni erre, akkor azonnali hatállyal kiköltöznék a lakásból.


Köszönöm előre is!



2012. máj. 22. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kötelezed is, ha nem akarja, az lesz a vége hogy menned kell, és kiadja másnak.
2012. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

gázművek esetleg? szerintem lezárják a gázt ha megtudják, hogy szivárog. akkor pedig baxhatja.


van szerződésetek?

2012. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyenek ezek a főbérlők. Pár éve hetekig mínusz fokokban aludtam egy albérletben, mert a főbérlő csak ígérgette, hogy majd küld valakit, de végül saját költségemre kellett megcsináltatni, mivel nem akartam megfagyni. Nagyon gusztustalan, ahogy a főbérlők kihasználják az albérlők kiszolgáltatott helyzetét. Majdnem egy havi fizetés összegét bezsebelik havonta és a legminimálisabb befektetésre sem hajlandóak.
2012. máj. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bumbi02 ***** válasza:
100%

Minden bérleti szerződés más, szóval ehhez kellene ismernünk a bérleti szerződés szövegét is, de első hallásra ez már az a kategória, ami a bérbeadót terheli.


A bérleti szerződésben általában benne van, hogy az ilyen jellegű felújítások, karbantartások, javítások a bérbeadó feladatai/kötelezettsége, így szerződésszegésről beszélhetünk szerintem.


Írj levelet a főbérlőnek, mert kell hogy legyen annak nyoma, hogy te felszólítottad arra, hogy ne szegje meg a szerződést, és javítsa ki a lakás hibáját. Főképp hogy ez olyan "hiba", ami nehezíti a rendeltetésszerű használatot.


Ha a levél után se teszi meg, akkor a bérleti szerződés felmondása esetén a kaució visszajár (ha jól tudom, ez esetben visszajár), ha ezt megtagadja tőled, akkor szerintem bíróságra is vihető az ügy (szerintem), ott a bizonyíték hogy te felszólítottad, ő pedig nem javította ki, a bíróság pedig valószínűleg szakértővel nézeti meg a kazán állapotát, aki ténylegesen, hitelesen megállapítja, hogy milyen állapotban van.

2012. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elöttem szólónak.Csak még annyit,hogy azzal a gázszerelővel aki azt az információt adta,hogy ezt a rossz kazánt már 1,5 éve javította,a föld alól is szedd elő.Hogy miért?Mert kutya kötelessége ezt írásban lefektetni,ha nem akar ő is bajba kerülni.Ez egy életveszélyes gázkazán,a tulajdonosnak tudomása volt a tényről,ennek ellenére ezzel a készülékkel adta ki az ingatlant,stb.stb.Fenyegesd meg,hogy nem csak szerződés szegés miatt fogod feljelenteni,hanem életveszély okozásáért is.Ezért nagyon megütné a bokáját.
2012. máj. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nincs olyan, h nem lehet valamit megjavítani, nyugi!


Olyan van, h nem éri meg, mert drágább a javítás mint egy új kazán, ezért mondják sokszor, h "ez javíthatatlan ki kell cserélni"


Egyébként a lakás gépészetének a fenntartása a bérbeadó dolga.


Tekintettel a bérbeadó stílusára és bizony kiköltöznék, mert később még lehet vele konfliktusod...

2012. máj. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
költözze el! az a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás...
2012. máj. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, végül sikerült megegyeznünk, minden renden lett.
2012. máj. 27. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!