Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hátrányos helyzetű vagyok?

Hátrányos helyzetű vagyok?

Figyelt kérdés
Két szülőm van, anyám ápolónő,apám viszont diplomás, de már vagy fél éve munkanélküli. Kettő idősebb testvérem van, az egyik most egyetemista, a másik viszont dolgozik. A családi helyzetünk nem túl jó. Én most megyek ha minden jól megy egyetemre és ezért szeretném megtudni hogy mi alapján kapom meg a plusz 20 pontot. Félre értés ne essék, nem vagyok kisebbségi, tanultam végig csak sajnos nincs annyi pénze a szüleimnek hogy tudjanak fizetni még egy nyelvvizsgát, ezért lenne szükségem erre a plusz pontra. Az apám sem olyan hogy büszkélkedik vele hogy munkanélküli, ezért az önkormányzathoz sem szokott segélyekért könyörögni. Nekem viszont szükségem lenne arra a plusz 20 pontra. Úgyhogy aki tud válaszolni illetve ha még kellene némi információ csak írj. Nagyon szépen köszönöm előre is.

#felvételi #plusz pont #hátrányos helyzet.
2012. máj. 23. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,te nem számítasz annak.
2012. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem számítasz hátrányos helyzetűnek. De az az egy nyelvvizsgád és a jól megírt emelt érettségi is jó esélyt ad, hogy bekerülj enélkül is.
2012. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lennél hátrányos helyzetű, ha legalább az egyik szülőd végzettsége nem haladná meg a 8 általánost. Szociális hátrányosságot(anyagiak) felvételinél nem vesznek figyelembe, azt majd a szociális támogatás igénylésekor "előny".
2012. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én is abban bízom hogy jól sikerültek az érettségijeim. :)
2012. máj. 23. 19:02
 5/5 anonim válasza:

Aki tud legyen szives segítsen!

Nekem az egyik szülőmnek 8 általános iskolai végzettsége volt, ugyanis meghalt. Ilyenkor a másik élő szülő igazolhatja-e ezt a tényt és ilyen feltételekkel hátrányos helyzetűnek minősülök-e?

Köszönöm a válaszokat előre is. Üdv. Hajni

2012. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!