Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent számotokra, hogy...

Mit jelent számotokra, hogy magyar állampolgárok vagytok/lehettek?

Figyelt kérdés
Bele tudtok gondolni a hontalanság állapotába, milen lehet? A jogi lehetőségek biztonságérzetet adnak?
2009. jún. 29. 09:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Most ezért biztos le fognak pontozni, de nekem ez TÉNYLEG nem jelent semmit. Nekem a hontalanság se jelentene semmit.. Attól, hogy magyar vagyok, én most se érzem úgy, hogy tartozom valahova. Az utolsó kérdésre pedig nem tudok válaszolni.
2009. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Nekem azt jelentette, hogy járhattam magyar óvodába, iskolákba aztán szolgálhattam sorkatonaként. Most már viszont külföldön keresem a család kenyerét és bele tudok gondolni a hontalanság állapotába is, mert néha éreztetik azért az emberrel, hogy ő ott csak egy külföldi.
2009. jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Semmit. MAx magyar lett tőle az anyanyelvem és ezt beszélem. No koment.:)
2009. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

nekem a Magyar állampolgárság csak egyet jelent !!!NYOMOR!!!Ha lenne egy kis pénzem biztos itt hagynám Magyarországot!!Szégyellem magam hogy Magyar vagyok de ez van.A többi ország kinevet minket és semmibe se vesz.Csak egy nagy púp vagyunk Európa háta közepén !!

Tessék lehet lepontozni lesz@rom !!!

2009. jún. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Nekem most azt jelenti, hogy a legszegényebb, legtöbb adóteher alatt élő ország állampolgára vagyok, és milyen jogi lehetőségek? Jogom van kussolni, maximum. Még meg se védhetem magam, főleg, ha cigány támad meg, mert akkor ÉN kerülök börtönbe és nem az, aki harmad magával meg akart késelni. Az emberek fizetésének 60%-át elveszik, a többit meg az APEH "törvényes" úton ellopja. A népesség 2/3-a valahogy pusztítja magát(alkohol, cigi, drog) és egyre fiatalabban kezdik és nem mellesleg az emberek nagy része bunkó, már azért is csúnyán néznek rám, ha megkérdezem az időt. Én szívem mélyén büszke lennék magyarságomra, de így hogy?

Igen, én is tervezem, hogy lelépek, amint van rá lehetőség, jó messze, Európán kívülre.

2009. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Hát az érzéseit nem vitatom az utolsónak, de hogy lenéznek minket ez nem igaz. Söt én mint Magyar bejártam a fél világot, és most sem magyarországon élek, és engem soha senki nem nézett le, meg föképp nem azért hogy magya4r vagyok, de olyanok miatt lenéznek minket, hogy a magyar lány véresre verete a felügyeletére bízott gyerek seggét, vagy a magyar a gyárban lopja a wc papírt, stb... sajnos ilyenkor nem azt mondják hogy a pisit lopott, hanem hogy a magyar. Na de ezt más órszág népe is megteszi.


Szóval büszke vagyok rá, és a gyermekem is aki a magyart pont olyan jól beszéli mint a Németet vagy az angolt. nem voltam lusta, és tanítottam, tudja a magyar mondókákat, a magyar verseket, tudja hogy húsvétkor locsolkodás van stb...

2009. jún. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

"nekem a Magyar állampolgárság csak egyet jelent !!!NYOMOR!!!"


Hülyeség. Magyarként benne vagy a világ leggazdagabb 20 %-ában.

2009. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
Nekem pusztán annyit jelent, hogy viselnem kell egy keresztet, amit nem önként vettem a hátamra. És most már k-ra elegem van abból, hogy pusztán csak azért kell sz*pnom gyerekkorom óta, mert ide pottyantott a gólya, és nem egy skandiván államba. Az pártok szinte versenyeznek azon, ki tudja jobban megf*ngatni a népet, az államunk minden, csak nem jogállam, külföldön pedig csak egy nyomorék kelet-európai bevándorlónak néznek... Le lehet pontozni, de úgy gondolom, hogy ez az ország semmit nem aodtt nekem azon kívül, hogy egy egész szép és különleges nyelvet beszélhetek anyanyelvemként, illetve a tudatot, hogy pl. Afrikában még ennél is rosszabb a helyzet. Ez az ország nem az én hazám, mert nem viselkedik hazaként. Ahogy szeretve tisztelt egykori miniszterelnökünk mondta: "Nem kell itt maradni. El lehet innen menni!" Milyen ország az, ahol az ország első embere mondja ezt? Milyen ország az, ahol lehazaáruróznak, mert nem értek egyet azzal a mondással, hogy "ez az ország egy sz*rkupac, de leglább az én sz*rkupacom"? Amint ez az ország hazaként fog viselkedni velem, abban a pillanatban hazmnak fogom tekinteni. Ennyi a véleményem, lehet pontozni...
2009. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Megleptek az előző válaszok, azt hittem itt mindenki nagy hazafi :D Egyet értek velük, semmit sem jelent...miért, mit kellene? Szerintem mindegy, hogy ki milyen állampolgár...
2009. jún. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
csak egy papír.... igazából sokszor el is gondolkodom azon, hogy sokkal jobb helyre is születhettem volna, mert itt sosem lesz életem
2009. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!