Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor foghatják közmunkára a...

Mikor foghatják közmunkára a munkanélkülieket?

Figyelt kérdés

Mindjárt 19 leszek, nemrég iratkoztam ki középiskolából (sikertelen 4./utolsó évfolyam), és most nincs munkám, de valamikor szeretnék dolgozni.


Úgy tudom, havonta kell fizetni valamilyen egészségügyi hozzájárulást, hogy elmehessen az ember dokihoz, meg ilyenek...Eddig apám fizette/fizeti ,viszont mindjárt letelik 1 hónap, úgy hogy NEM vagyok BEJELENTVE a munkaügyi központban munkanélküliként.


Ha hónapok telnek el így, akkor "beidézhetik" az ember valahova, hogy végezzen közmunkát pár napig amiatt az egészségügyi dolog miatt? (hogy gyakorlatilag ezzel legyen kifizetve)


És ha nem, éshónapokig nem fizet, akkor hogy tud lemenni orvoshoz? Megint fizetnie kell vhova (6k-t asszem), és utána 1 hónapig járhat ingyen? (asszem ez a tb, vagy valamilyen egészségügyi dolog)


Előre is köszi!



2012. máj. 30. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de 19 évesen nagyon tudatlan vagy...

"asszem ez a tb, vagy valamilyen egészségügyi dolog"??? --> Társadalombiztosítási hozzájárulást kell fizetned, igen! Minden hónapban, folyamatosan, függetlenül attól, hogy mész-e orvoshoz, vagy nem! Ha nem fizeted, akkor adók módjára, kamatostul behajtják rajtad. (Ha tanuló lennél, vagy lenne munkád, akkor azzal biztosított lennél, de mivel nincs jogviszonyod, így kell "megvásárolnod" azt.)


Ennek a közmunkához semmi köze, a közmunkaprogramot azért vezették be, hogy, aki segélyt kap, az dolgozzon is meg érte. Tehát az akkor kell, ha bejelentkezel munkanélkülinek, és majd hívnak dolgozni.

De neked ez még nem is játszik.

2012. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Theorba ***** válasza:

Előttem szólóhoz:


Valóban MINDENKINEK kötelező a havi 6300? (-vagy mennyi.)


Ezek szerint az a lottómilliomos, aki nem kívánja a hátralévőjében igénybevenni a közegészségügyet, az is fizet?


Ez nem egyéni választás kérdése?

2012. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A tb járulékot minden hónapban fizetni kell. (Bár nem tudom, ha valakinek nincs jövedelme, miből, de mindegy.) Most 3 hónapig munkanélküli vagy, abból még vonják, utána viszont jelentened kell. A közmunka akkor van, ha a családban nincs kereső. Nincs annyi közmunka, mint gondolnád. Szóval ha nem kapsz egy fillér segélyt sem, akkor is fizetned kell a tb-t, ellenben senki nem kényszeríthet közmunkára, az amúgy is a segélyért cserébe jár 3 hónap után. (Tudom, nem így hívják, de ez a lényege.)

Mellesleg szerintem nem sok 19 éves tudja ezt, az iskolában nem tanítják, úgyhogy én nem szóllak meg érte.

2012. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos mindenütt vannak akik azt hiszik, tudnak valamit...


Figyelj, bemész az önkormányzathoz, és ott adnak papírt, amit ki kell tölteni, ha úgy találják, hogy a szüleid keresete kevés ahhoz, hogy te fizesd magadnak a tb-t, akkor állják neked. És ezt minden évben meg kell hosszabbítani.

De ajánlom, hogy regisztrálj a helyi Munkaügyi központban is!

2012. máj. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Ennek a közmunkához semmi köze, a közmunkaprogramot azért vezették be, hogy, aki segélyt kap, az dolgozzon is meg érte. Tehát az akkor kell, ha bejelentkezel munkanélkülinek, és majd hívnak dolgozni." Mi kell, ha bejelentés után behívtak dolgozni? A segély vagy a közmunka? Azt írtad, segély nincs, viszont közmunka CSAK akkor van, ha van segély... behívni meg tudtommal nem hívják be dolgozni az ember, hanem saját magának kell kitaposnia az utat a munkáltatójáig... felnőttkor elején kerülnek szembe az emberek ilyen helyzettel. Lehet, hogy viszonylag tudatlan vagyok a korom ellenére, de én legalább érthetően tudok fogalmazni. 19 évesen (!!!44négy)


Akkor a lényeg, hogy a tanulói jogviszony megszűnésekor automatikus munkanélkülivé válik az ember, viszont az első 3 hónapban "levonják", azaz nem kell fizetni a TB-t. A 3. hónap után viszont regisztrálni kell magam a központban, mint munkanélkülit, és akkor AUTOMATIKUSAN fizetik. -- Mert ugye jövedelem nélkül miből fizetném? Apám pedig előre megmondta, ő nem fog semmit fizetni utánam.

2012. máj. 30. 13:29
 6/11 A kérdező kommentje:
"Sajnos mindenütt vannak akik azt hiszik, tudnak valamit... " Hol mondtam, hogy azt hiszem, hogy tudok bármit is? :DDDDDd
2012. máj. 30. 13:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Első voltam, és segítő szándékkal írtam, mellesleg tudok fogalmazni, legfeljebb nem tudod értelmezni, amit olvasol, de ez hadd ne legyen már az én hibám.

Közmunkára BEhívnak, rendes munkára nyilván nem. Azt hittem, itt te a közmunkáról beszélsz.

Többet nem foglalkozom a bajoddal, oldd meg akkor, ha így állsz a segítséghez.

2012. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy kinek képzeled magad? Van több ezer másik segítőkész értelmes ember, akik TUDNAK fogalmazni, és az első mondatuk nem egy leszólás. Csinálj amit akarsz, szerintem nem sokan hiányolnák az arrogáns fejedet.
2012. máj. 30. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:

a mügyi központban érdeklődnék a helyedben, mert jobban jársz ha regisztrálva vagy ott minél hamarabb, hiszen

hátrányod nem származik belőle, viszont kifoghatsz egy tök jó tanfolyamot esetleg minimálbéres támogatással is


a másik meg hogy rászorultsági alapon az önkormányzat átvállalja a tb hozzájárulás fizetését egy évre, ha igazolni tudod hogy milyen csóró vagy


a tb jogviszonynak folyamatosnak kell lenni, ha egy darabig nem fizeted később kamatokkal behajtják, ahogy korábbi hozzászóló is írta, a rendszerben ugyan nem jelenik meg talán hónapokig sem ha nem fizetsz, de ezzel én nem számolnék a helyedben


nálunk a megyében egy nonprofit kft intézi a közmunka programot, de olyan sok a jelentkező, hogy hívni nem hívnak senkit hanem szinte pályázni kell mint egy rendes munkahelyen


sok sikert:)

2012. máj. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ha jól értem neked csak 8 általánosod van?
2012. jún. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!