Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölheti-e anyukám egyedül...

Örökölheti-e anyukám egyedül az autót, ha van egy fiatalkorú is a családban?

Figyelt kérdés
25 év házasság után elhunyt az édesapánk. Van egy fiatalkorú (17) és egy nagykorú húgom is. Azt szeretnénk, hogy az anyukánk örökölje az autót, de nem tudjuk, hogy ez lehetséges-e, mivel van egy kiskorú húgom is, és úgy hallottuk, hogy őt az állam védi.

2012. máj. 31. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Úgy tudom Mo-n örökösödés vér szerint van, házastárs nem örököl. A házasságuk alatt szerzett vagyon felét öröklik a gyerekei. A (szerzett) vagyon másik fele anyukátoké hivatalosan. Persze egy jól működő családban nyilván megbeszélés alapján van ez.
2012. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, azt nem tettem hozzá, hogy a házasságuk előtti vagyon nem közös, tehát ami apukádé volt, azt az egészet öröklik a gyerekek, ami anyukádé, az marad anyukádé.
2012. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem anyukádé, mivel házasság alatt szerzett vagyon és egy autónak idehaza nem nem lehet 2 tulajdonosa, csak egy. itt nincs olyan, hogy felét ez, felét pedig az örökli. megfelezni csak úgy lehet, ha el van adva és a pénz osztva.
2012. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyit segítenék, hogy ha úgy egyeztek, hogy anyukád kapja a kocsit, neki kétszer annyi illetéket kell befizetni utána, mint ha egyik gyerek örökölte volna. Onnan tudom biztosra, hogy sajna velünk is megesett. Apukám nevén volt az autó, de sajnos elhunyt, és a közjegyző hölgy világosított fel, hogyha anyu nevére megy az autó, sokba kerül neki. Így az én nevemre lett íratva, bár így is a forgalmit, meg a törzskönyvet ki kellett fizetni. Továbbra is ő használja az autót,ő az üzemben tartó hiszen minden joga megvan hozzá, ők vették, nekem nem kell.Ha az ő nevére ment volna, az átírás illetéke a normál átíratás duplája lett volna.

2012. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy ezt feltétlenül még a közjegyzőnél meg kell beszélnetek. Bár nem tudom, nem zavar-e be hogy az egyik gyerek kiskorú
2012. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézzük szépen sorban:


Ptk. 607 § (1): Törvényes örökös elsősorban az örökhagyó gyermeke.

(2): Több gyermek fejenként egyenlő részben örököl.

(3): Az öröklésből kiesett gyermek vagy távolabbi leszármazó helyén egymás közt egyenlő részekben a kiesett gyermekei örökölnek.

(4): Ha leszármazó NINCS, a házastárs vagy a bejegyzett élettárs örököl.


Ezek alapján, törvény szerint a gyermekek fogják örökölni az autót. Nem számít az életkor, 14 éven aluli is örökölhet.

2012. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-nál a pont
2012. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megoldható lett volna, hogy anyáé legyen az autó, de mivel a kiskorú húgomnak is le kellett volna mondani a jogáról, ezért neki kellett volna egy gyámügyes képviselő, ami miatt el kellett volna halasztani a tárgyalást, és a plusz költségek miatt is inkább az én nevemre írattuk. Még egyszer köszönöm a segítséget! :)
2012. jún. 4. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!