Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen rendes, vagy rendkívüli...

Milyen rendes, vagy rendkívüli segélyre, gyermekvédelmi, lakhatási támogatásra vagyunk jogosultak, ha havi össz jövedelmünk családi pótlékkal együtt 75. 000, -Ft, férjem munkanélküli, fiúnk 8 hónapos, én gyeden vagyok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
SEGÉLY segély csak ezt bírjátok hajtogatni menjetek inkább dolgozni!! MI magyarok tartunk el titeket mi nem kérjük a segélyt inkább dolgozzunk szüljél még vagy 10 cigánypondrót csak ne ebben az országban!!!!!
2009. júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Gázártámogatás biztosan jár.

A többi elég necces, mert elméletben úgy van, hogy mivel te gyed-en vagy (vagyis volt munkahelyed, mielőtt szültél), ezért segély nem járhat a gyerek után. De ebben nem igazán vagyok biztos, mindenképpen fordulja az önkormányzathoz, ott tudnak segíteni.


Az nem járható út, hogy te visszamész dolgozni a férjed pedig elmegy gyes-re?

2009. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Nem tudom, te honnan jöttél, de egy nagy tahó bunkó vagy. És még szépen fejeztem ki magam. És nem vagyok cigány, de attól, hogy te milliókat keresel, nem biztos, hogy mindenki ilyen jó anyagi helyzetben van. Tudod én már 17 éves korom óta dolgozok, most gyerek mellett az egyetem utolsó évét végzem. Csak ha a drágalátos állam, akinek 7 évig kb. havi 15-20 ezer forintos tb-t vontak le a fizetésemből, képes volt a táppénzt (ami a fizum 70 %-a) 70 %-át (tehát a tényleges fizetésem 49 %-át) adni gyednek, akkor valami segítséget igazán adhatnak. Sajnos a munkanélküliség nem csak azokat érinti, akik nem tudnak dolgozni. Kívánom, hogy te is tapasztald meg az érem másik oldalát is.
2009. júl. 1. 15:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak köszönöm, hogy válaszolt. Még csak 8 hónapos a babám, nem akarok még visszamenni dolgozni. A munkahelyemre már nem mehetek vissza, és már csak egy év, és meglesz a diplomám, azzal sokkal jobb munkahelyet tudok majd keresni.
2009. júl. 1. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok:


Valami nem kerek nekem. Ki állapította meg a gyed-ed összegét, a munkáltatód vagy az oep?


Ugyanis az alap tézis az összes ellátásnál az, hogy egyik ellátás alapja nem lehet egy másik ellátás, azaz a gyed-edet nem számfejthetik a táppénzedből. Ha az előző naptári évben vagy visszafelé nincs meg a 180 nap (mert pl. táppénzen voltál), akkor a mindenkori minimálbér kétszeresének a 30-ad része lesz az egy naptári napi átlagkereseted (és ennek a 70%-a a gyed). Ha az aktuális fizetésed alapján számított ennél az összegnél kevesebb, akkor az aktuális fizetésed alapján számítják a gyed-et.


Bővebben a gyed-ről itt:

[link]

Az ún. táppénzszabályok szerinti számítást pedig itt tudod megnézni (5. oldal körül van):

[link]


Járj utána mindenképpen!

2009. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudod ez az alap tényállás, de ha a gyed folyosítását megelőző évben nem volt 180 ledolgozott munkanap (nálam ennyi nem volt, mert a terhesség vége felé táppénzen is voltam), akkor a jogosultság 1. napját megelőző 180 nap átlagkeresetét veszik alapul, ami a táppénz és a gyás volt (a kettő összege megegyezett). Így kaptam a 2007-es jövedelmem 49 %-át. De azért köszi, már utánajártam sajnos.
2009. júl. 1. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azért futnék még egy kört ez alapján:


"A szülőnek nincs 180 napi jövedelme

Ha nem lehet a táppénzszabályok alkalmazásával megállapítani a gyermekgondozási díj összegét, akkor a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad része figyelembevételével kell azt megállapítani.

• Ha azonban a jogosult pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelme, illetve az álláskeresési ellátás alapját képező jövedelme nem éri el a minimálbér kétszeresét (2009-ben 143.000 Ft-ot) a gyermekgondozási díj alapjaként a tényleges jövedelmet kell figyelembe venni. Amennyiben nincs tényleges jövedelem, akkor a szerződés szerinti jövedelem (álláskeresési támogatás/vállalkozói járadék alapját képező átlagkereset) harmincad részét kell figyelembe venni."


Ezt az oep honlapjáról (korábbi válaszom első linkje) másoltam ki.

2009. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1997. évi XXXI. törvény

a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról


19. § (1)A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság megállapításának célja annak igazolása, hogy a gyermek szociális helyzete alapján jogosult ...

A települési önkormányzat jegyzője megállapítja a gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát, amennyiben a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg

a)89 az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (a továbbiakban: az öregségi nyugdíj (28.500,-) legkisebb összege) a 140%-át,

(tartósan beteg, fogyatékos gyerek esetén 130%)

vagyoni helyzet vizsgálata során az egy főre jutó vagyon értéke nem haladja meg külön-külön vagy együttesen a


Vagyon alatt azt a hasznosítható ingatlant, járművet, továbbá vagyoni értékű jogot kell érteni, amelynek egy főre jutó értéke a gyermeket gondozó családban

a) külön-külön számítva az öregségi nyugdíj legkisebb összegének húszszorosát, vagy

b) együtt számítva az öregségi nyugdíj legkisebb összegének hetvenszeresét

2012. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!