Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a táskámban hordom a...

Ha a táskámban hordom a gáz-riasztó fegyvert viselési engedély nélkül, abba beleköthetnek?

Figyelt kérdés
Ha a gázpisztolyt a táskában hordom lőszerrel megtöltve viselési engedély nélkül, akkor az jogszabályellenes?

2012. jún. 2. 16:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Igen mert utcán/közterületen engedély köteles és az engedély mellett is rejtve kell tartani ruházat alatt.
2012. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és kielégítő választ! :)


(Zöld pacsi)

2012. jún. 2. 16:44
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Viszont engedélyt bárki, te is szerezhetsz rá, megéri. Főleg, ha "olyan" helyen laksz, tudjukkik környékén.
2012. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Én sajnos még nem, mert még csak 15 éves vagyok, nyáron leszek 16.


De majd ha 18 éves leszek...


(Amúgy szerinted miért kell :D)

2012. jún. 2. 22:21
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell, mert különben minden 15 éves kivihetné az utcára...
2012. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Hééé Fiam!


ha jót akarsz magadnak, ne hurcolászd, mert igencsak rácseszhetsz és a szüleidet is és téged is megszopatnak a hatóságok, ami 2 éven át fog tartani és tönkre fogtok menni benne idegileg.

2012. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%
A fiamat a pécsi vámosok elkapták, mert petárdázott, 12 éves korában és pucérra vetkőztették, engem meg 100.000-re büntettek és házkutatást rendeztek 2 kocsival álltak meg a házam elött. nem mertem kimenni az uccára, a gyaerek kettwes tanuló lett és négyes volt. ne járjatok így mint mi jártunk. tönkrementünk bele
2012. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
De ha van rá engedélyem, akkor mit tudnak csinálni?
2012. jún. 4. 17:21
 9/20 anonim ***** válasza:
46%
15 évesen hogy lehet rá engedélyed? A fegyverviselési engedély nem összekeverendő az MKH tanúsítvány kártyával.
2012. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem mostanra értem, a jelen időt jövőre vetítettem elő. Ha 18 évesen lesz, akkor nem köthetnek bele. Csak mert egy csomóan le akartak beszélni a gázpisztoly hordásáról-legalábbis így értelmeztem.

Természetesen a hatályos rendeleteket, jogszabályokat, amelyek erre vonatkoznak, betartom, és nem fogom utcára vinni.


Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 5. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!