Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Verekedtem, azért mit kaphat...

Verekedtem, azért mit kaphat a másik fél? Feljelentsem?

Figyelt kérdés
Van egy lány a suliban aki állandóan beszól ha elmegyek mellette(évfolyamtársam). És én mindig visszaszólok neki de annál jobban zaklat engem.Kinyomozta a telefonszámomat és hívogat,meg üzeneteket ír e-mailben stb..Ma angol órán is beszólogatott és mondtam neki hogy nyugodjon le! (szépen kértem) ő meg felállt és felpofozott. Utána leöntöttem egy üveg vízzel,mert pont ott volt a padon egy üdítős flakon. Ő meg "rámugrott" és ütni kezdett. Neki csak a haja bánta,mert kishíjján kopasz lett. Én viszont maradandó sérülést szereztem,mert úgy megütötte a fülemet hogy ömlött belőle a vér,és sebészetre kellett mennem. A fülem az teljesen eldeformálódótt,és az orvos azt mondta,hogy ezt csak plasztikai műtéttel lehet helyre hozni. Nem tudom,hogy mit tegyek. A tanárok teljesen lesz@arták mi történt...A szüleim is. A verekedés közben,a tanárok lazán elsétálgattak mellettünk és semmit nem tettek.Viszont a lány ellen akarok tenni valami eljárást,fizesse ki a plasztikai műtétet vagy valami. Ezt hogyan oldhatnám meg? tippek? L/16

2012. jún. 5. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
orvosi látletet gondolom kértél, azzal elsétélsz a rendőrségre és feljelented.
2012. jún. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csakhogy ehhez a szüleid is kellenek, mert nem vagy még nagykorú.

De ez most komoly, hogy a szüleidet nem érdekli, hogy mi történt?

Látlelet, ha eddig még nem volt, akkor menj vissza ahhoz a dokihoz aki ellátott tegnap, kérd meg, hogy írjon egy látleletet, kézen fogod anyut vagy aput és elcibálod magaddal a rendőrségre, és ott feljelentést tesztek.

Más megoldás nincs, esetleg ha a suliban van gyermekvédelmis vagy valami hasonló, vele beszélj.

2012. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ha van még kérdésed, vagy tudok segíteni, írj privit, ugyan már jó pár éve de foglalkoztam gyermekvédelemmel.
2012. jún. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fordulj rendőrséghez, ők segítenek (a szüleid is foglalkoznak majd a dologgal ha a rendőrség meg keresi őket ha nem akkor gondoskodnak megfelelő képviseletről). A lány ellen valószínűleg súlyos testisértés minősített esete miatt eljárást indítanak ami közvádas bűncselekmény ezért az ügyészség jár majd el neked csak a feljelentést kell meg tenned és később polgári perben is fordulhatsz a bírósághoz, a károk megtérítésért (lehet hogy a büntető ügy keretein belül elintézik a polgári igényedet is de ez nem biztos)

a lány évfolyam társad szóval gondolom egyidős veled szóval már büntethető. Szerintem ne hagyd annyiban mert ez komoly dolog...

2012. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... :)

itt egy kép a fülemről: [link]

2012. jún. 7. 16:07
 6/6 A kérdező kommentje:
a képem nem nagy méretű és nem látszik rajta a teljes fülem,de a fülem első fele teljesen elderofmálódott előről :(
2012. jún. 7. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!