Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szülő halála előtt...

Ha a szülő halála előtt teszemazt 2 hónappal az egyik gyereknek ajándékoz mindent, hogy zajlik az öröklés?

Figyelt kérdés
Úgy értem még életében, felelősségének teljes tudatában ráiratja a házat, átutalja neki az összes pénzt (ezek ugyebár egyenes ági leszármazottak felé ingyenesek) akkor a másik örökösnek van bármiféle jogalapja ezekre? Mert olyasmit hallottam, hogyha az ajándékozás a halál előtt 15 évvel nem régebben volt akkor igen.
2012. jún. 10. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A másik gyerek(ek) megtámadhatják az ajándékozást, és ugyanúgy örökölnek, mintha nem is történt volna. Éppen az emlitett 15 év az, aminek el kell telnie ahhoz, hogy érvényes legyen.


Az egyetlen érvényes megoldás, ha a gyerek megveszi a vagyont (pl. ház), akkor az adás-vétel, ezért a legtöbb esetben érvényben marad.

2012. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
érvényes megoldás a tartási szerződés is
2012. jún. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, lelkiismeret kérdés. Ha aki kimaradt a jussból, azért maradt ki, mert sz.rt a szülei fejére, attól a legnagyobb bunkóság lenne odatolni a képét a jussért. De ha csak úgy kib.szásból a testvér mindnt vinni akart, amikor mindkét fék gondozta a szülőket, akkor a másik fél a bunkó. Az én lelkiismeretem ezesetben nem maradna tiszta.

De egy eltartási/öröklási szerződés megoldja, vagy a ház eladása egy jelképes összegért, 10.000Ft. Mert amíg szüleid élnek, mind2en, addig ha ők 10.000Ft- ért adják el a házat, nem szólhattok bele. De ha csak apuka él, ő már csak úgy adhatja el, ha a gyerekek is beleegyeztek. A pénzt meg kiveszi a bankból és átadja neki. Semmi nyoma nem lesz.

2012. jún. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akit teljesen kiakarunk zárni az örökségből apukát nem látta 2 éves kora óta, és nem is nagyon akarta. Apuka akart róla gondoskodni, de az anyja nem engedte illetve levetette apuka nevéről valamint megzsarolta hogy egyezzen bele (későbbi férje örökbefogadta).

3 éve nem is tudtam a létezéséről pedig a féltestvérem (Ő kb 30 éves én 25). Apuka remek egészségnek örvend (50es évei végén jár) szóval a dolog nem aktuális, de amikor az lesz már késő lesz.

2012. jún. 11. 00:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra az esetre nem jó az ajándékozás. Öröklési/eltartási szerződés kötése a biztos. Azt nehéz megtámadni. De a pénzt mint mondtam kiveszi a bankból és átadja.Ilyen esetben az apeh felé nektek vigyázni kell, nehogy rátokszálljon, pl nagyértékű dolgok vásárlása miatt. De apukád ha nagyon biztosra akar menni, akkor még végrendeletet is ír, amiben kitagadja érdemtelenség miatt. De e mellé még feltétlanül szükséges az öröklési/eltartási szerződés.
2012. jún. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!