Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit mond a magyar/nemzetközi/k...

Mit mond a magyar/nemzetközi/külföldi jog a "szuverén (vagyis NEM állam-) polgár" fogalmáról, és hogyan értelmezi azt?

Figyelt kérdés
Létezik-e Magyarországon, illetve külföldön olyan közösség, amely ebbe a kategóriába sorolható, illetve ezzel a kérdéssel foglalkozik ?

2012. jún. 21. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:

A nemzetközi jog foglalkozik a hontalanokkal valamint az uniós jog is, ha jól értem a kérdésed azokra vonatkozik akik nem rendelkeznek állam polgársággal (hontalanok)


Ha jól értettem a kérdésedet jelezd és leírom a hontalanokra vonatkozó rendelkezéseket. (én úgy tudom a szuverenitás kifejezést ilyen módon nem használják csak államokra)

2012. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem értek a joghoz, így nem tudom, mi is lenne a különbség a hontalan és a szuverén polgár között, de úgy érzem, itt valami másról van szó. Ha valaki nem veszi át az első személyi igazolványát, úgy tudom, az nem bűncselekmény, így nem büntethető. Ha valaki a személyi igazolványa lejártakor KÉRVÉNYEZI, és végigmegy az ezzel kapcsolatos hivatalos procedúrasorozaton, nem köteles továbbra is az adott állam polgára lenni, mivel ez egy tulajdonviszonyt fejez ki a régi brit birodalmi hajózási jog értelmében. Eddig ennyit hallottam a dologról (magyar viszonylatát tekintve). Mára az USA-ban az ilyen emberek (jogi értelemben ők már emberek, nem csak személyek) egyre növekvő lélekszámban élnek. Az állami törvények nem védik és nem büntetik őket, az állam maga nem nyújt számukra semmilyen szolgáltatást.
2012. jún. 21. 21:36
 3/9 anonim ***** válasza:

(Az előző vagyok)

Nekem nemzetközi jogi tanulmányaim során nem volt szerencsém ilyen jelenleg is létező jogintézményhez és ha nem tévedek ellentmond bizonyos alapelveknek is szóval ha nem a hontalanságra gondolsz nem tudok segíteni de érdekes témának tűnik, megírnád hol találkoztál, olvastál erről?

2012. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A téma ebben a beszélgetésben (hosszú !) még csak érintve van:

http://www.youtube.com/watch?v=jMaEjAbA9Nk


Itt kezdi jobban kifejteni:

http://www.youtube.com/watch?v=raHtNdYdVTI


Itt pedig a figura arccal:

http://www.youtube.com/watch?v=hc9ejh_7ZIk


Eddig én is szinte csak itt találkoztam a témával, illetve Alex Jones az egyik filmjében (youtube, Piros Pirula, esetleg [link] is említi ezt a fogalmat.


Örülök, hogy érdekel, várom a válaszodat !

2012. jún. 23. 02:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Üdv vizsga időszakra tekintettel nem néztem végig a videókat csak részleteket (de a nyár folyamán végig hallgatom) A részletekből azt szűrtem le hogy a videó készítője nem anyagi jogi (tehát tételes írott jog) kérdéseivel foglalkozik hanem inkább jog filozófiai jog bölcseleti kérdésekkel vagyis hogy honnan ered az állami szuverenitás az állami főhatalom, tehát hogy mi alapján van egy országnak kormánynak felhatalmazása olyan törvények meghozatalára amik az embert kötelezik, ilyen kérdésekkel a jogbölcselet jog szociológia és hasonló jogelméleti tárgyak foglalkoznak (amik nem igazán az én világom).

Feszegeti hogy nincs olyan tv mo-n mi kötelezne arra hogy megújítsd a személyi igazolványod ami részben igaz mert nem szükséges személyinek lennie hanem személyi azonosításra alkalmas iratnak kell lennie, ami amerikát illeti ott nem szokott az emberek nagy része id kiváltani hanem a jogosítványukat használják.

Rövidre zárva meg lehet kérdőjelezni a társadalom rendszerének alapjait mit pl a törvények de akkor ezt szelektív módon nem lehet tenni, és az a kérdés hogy valóban akarnál-e egy olyan "társadalomban" élni ahol nincsenek törvények (nem elfelejtve hogy akkor téged sem véd semmi szabály másokkal szemben tulajdonod sem lehet csak azt mondhatnád magadénak amit az adott pillanatban meg tudsz védeni vagy ha lefektet a társadalom alapvető szabályokat az egy ugyan olyan rendszer alapja lenne mit a mai (mert a most lévő rendszer is így fejlődött ki) aminek felhatalmazását megint meg lehet kérdőjelezni.

Egy kicsit elkalandoztam.....bocs :-)

2012. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó !


Mindenek előtt sok sikert kívánok a vizsgáidhoz !

Egyébiránt messzemenően egyetértek veled azokban a felvetésekben, amelyeket eddig leírtál nekem, ezek szerintem is (-és szerintem is ezek..!-) az igazán kritikus pontok ebben a témában, amelyektől nem lehet, sőt muszáj nem eltekinteni adott esetben. Mivel az az érzésem, ha végighallgatod az anyagokat, csípőből tuti válaszokat parírozol majd nekem, bízom abban, hogy a sikeres vizsgák megünneplését követően újra figyelmet tudsz szentelni a kérdéseimnek, és leírod mindazt, amit csak azokkal kapcsolatban gondolsz.


Addig is türelemmel (valójában persze csak megzabolázott türelmetlenséggel... :) ) várok !

2012. jún. 23. 14:46
 7/9 A kérdező kommentje:

Közben még ezt a kiindulási támpontot találtam a témában:


[link]


Úgy tűnik, egy Kanadában élő ember, Robert Arthur Menard nevéhez fűződik a dolog leginkább.

2012. júl. 7. 12:01
 8/9 A kérdező kommentje:

Itt pedig videók még magyarul:


http://www.youtube.com/user/CoronitaClassics

2012. júl. 8. 16:58
 9/9 A kérdező kommentje:

És még valami:


[link]

2012. nov. 4. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!