Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg van olyan törvény,...

Tényleg van olyan törvény, hogy ha egy telek tulajdonos több évig nem műveli a telkét és én önhatalmúlag elkezdem művelni akkor kérhetem hogy írassák a telket a nevemre a tudta nélkül?

Figyelt kérdés
Mert ez szerintem így egy nagy hülyeség de többektől hallottam már, hogy így van.
2012. jún. 28. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében van, elbirtoklás. Perben kell kérni, ha a feltételei fennállnak, úgyhogy a tulajdonos értesül róla.
2012. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 5 vagy 10 év után lehet "igényelni" ezt. De ennek a törvénynek jól utána kell néznie, mert nem 1-2 feltétele van!


Azt hiszem az Olaszoknál van még úgy, hogyha üresen hagyod a tulajdonod és beköltöznek oda, akkor birtokba vehetik.

2012. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elbirtokláshoz ingatlan esetén 15 év szakadatlan, háborítatlan, sajátként való birtoklás szükséges.
2012. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
15 év és bizonyítanod kell, hogy a telek eredeti tulajdonosa nem szólított fel téged semmilyen módon a művelés felfüggesztésére és a viszonyok rendezésére.
2012. jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg van.
2012. jún. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Organizátor ***** válasza:
100%
Igen van. 15 évig kell a sztorit nyomni, és ha neki közben nem kell,viheted.
2012. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!