Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jogtulajdonos beleegyezését...

A jogtulajdonos beleegyezését hogyan tudom megszerezni?

Figyelt kérdés

Feltettem egy videót a YouTube-ra. A problémám az, hogy a videó készítője a Schindler listája című filmnek a kísérőzenéjét tette hozzá aláfestő zenének. Nem szeretném, ha esetleg a zeneszám jogtulajdonosa a szerzői jogok megsértésével keresne fel. Milyen módon lehet az ilyen esetekben a jogtulajdonossal felvenni a kapcsolatot és a beleegyezését kikérni? Továbbá konkrétan mit takar a „méltányos használat“ fogalma, vagyis mikor áll fenn az az eset, amikor nem kell a jogtulajdonos jóváhagyását kérni?


A kérdéses videó:


http://www.youtube.com/watch?v=XC8oCxLdYuo


Ebben az esetben lehet szó méltányos használatról?



2012. júl. 1. 19:06
 1/2 George30 válasza:

Szerintem a legfontosabb teendőd írni a zene jogtulajdonosának egy levelet, hogy mire szeretnéd felhasználni a zenét. Ő pedig eldönti milyen feltételek mellett engedi használni.


A szerzői jogról bővebben: [link]

2012. júl. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!


Gondoltam, írok egy emailt a zeneszerzőnek, John Williamsnak, de állítólag nincs saját email fiókja. Most akkor a jogtulajdonos azonos a zeneszerzővel, vagy ez nem így működik?


Elolvastam a szerzői joggal kapcsolatos oldalt is (link). Azzal én is egyetértek, hogy az ACTA finoman fogalmazva túlzás volt.

2012. júl. 5. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!