Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 11 évvel ezelőtti bolti...

11 évvel ezelőtti bolti lopásnak milyen következménye lehet külföldön állampolgárság igénylésénél?

Figyelt kérdés

11ezer forint értékű bolti lopás volt és nem találom a papírt, csak arra emlékszem, hogy nem volt pénzbüntetés vagy bírósági tárgyalás, hanem küldtek egy levelet, amin 2 év elévülés volt írva (de még ebben sem vagyok biztos sajnos) és nem tudom, hogy bűncselekmény vagy szabálysértés vagy mi miatt... Valakinek van tapasztalata, hogy ez milyen következményekkel járhat, ha esetleg pár év múlva szeretnék más országban állampolgárságot kapni?


Előtte sem, utána sem jártam rendőrségen, tudom, hogy hülye voltam. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna valami infót adni, hogy ez mit jelent állampolgárság igénylésénél.


2012. júl. 2. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szabálysértés, nem lesz semmilyen vonzata.
2012. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a nyugtató választ, de szabálysértésnél nem szoktak ujjlenyomatot is venni:( Vagy igen?
2012. júl. 4. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha bármiért bevisznek, rabosítani fognak, azaz bekerülsz a rendszerbe.
2012. júl. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és szabálysértésnél is van ilyen? vagy ez milyen ügy miatt kerül a rendszerbe? Köszi!
2012. júl. 4. 23:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Idén már szabálysértésnél is van, mert ott is a rendőrség intézkedik, eddig szabálysértésnél még csak a jegyzőt értesítették, ő pedig nem rabosíthat.
2012. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha nem szabálysértés történik, hanem bűncselekmény, akkor sincs bírósági tárgyalás, csak egy levelet küldenek róla később? Köszi!
2012. júl. 5. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!