Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A héten mennyi lehet a maximum...

A héten mennyi lehet a maximum óra, amennyit dolgozhatok?

Figyelt kérdés

Elmúltam 18.

1. Azt szeretném tudni, hetente hány órát dolgozhatok maximum?

2. Hogy számoljuk a heti órákat? pl. július 1-7-ig van az első hét, a második hét: július 8-től 14 ig stb, vagy számolhatom úgy is hogy például július 4-től 10ig van egy hét? Szóval nem kell a hónap első napjához igazodni, ugye?

3. Azt tudom, hogy kétszer 12 órázásnál kell pihenőnap. Akkor mi van, ha 12 órázok, utána 2 nap 8 + 8 órát dolgozom, majd megint 12 órázom? Ez nekem így törvényesnek tűnik.


2012. júl. 4. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
48. De szerződéskötéskor ragaszkodj a heti 40 órához.
2012. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A többi kérdésben tudsz segíteni, légy szíves?
2012. júl. 4. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Lényeg az hogy mi van a munkaszerődésben! Sajna a munkáltatók tesznek a szabályokra, ha nem tetszik szia. Találnak mást még az nap
2012. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

168. Ennél többet nem tudsz dolgozni.


(amúgy sokfajta munkaszerződés típus van: egyműszakos, többműszakos, egyenlőtlen, folyamatos, stb. Nézd meg Te melyik vagy,. majd keress rá a MTK-ben. Ennyi. Nekem pl 72óra.)

2012. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Heti 72 óra? Nem sok az egy cseppet?
2012. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Csak éppen egyműszakos egyenlőtlen munkarendben 12 óráztathatnak, és legalább minden 7. napnak szabadnak kell lenni. Azaz egy szabadnap mindenképpen van egy héten, így jön ki. Ez az előre tervezett (2 hétre előre leadott) beosztásban lehet, erre még jöhetnek a rendkívüli túlórák. Abból nem tudom mennyi a max. (8 volt már) Viszont két munkanap között 8 óra pihenőidő mindenképpen kell.

Ezt csak példának írom le, hogy milyen egy kategória. Mindenkinek tudnia kell a sajátjába mi tartozik ill a MTK-en felül a kollektív szerződés mit mond (ha van).

2012. júl. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Snl.Drako ***** válasza:
Akkor most megkaptad a hivatalos válaszokat, most kapsz egy gyakorlatit is. Amennyit bírsz. Én órabéres vagyok, és volt, hogy 30 órám volt az egész hónapra, és volt, hogy ezt három nap alatt megcsináltam, és ezen a héten pl nem is lesz szabadnapom. A két hétre előre megírt beosztás meg, amiről írtak még páran, olyanról mesében hallottam, jó, ha előző nap szólnak, de van, hogy reggel jön a telefon hogy legyek benn egy óra múlva (._.)
2013. dec. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt nincs olyan munkarend hogy "órabéres", másrészt ha te alkalmazott vagy, akkor a cég elég sokat kockáztat, mert egy tucat szabályt megszeg, ami mind pénzbe kerül majd egy esetleges per során.
2013. dec. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már kérdés, legyen valós alapú válasza. Az egy dolog, hogy mi van a szerződésben. Az csak a szerződés. Onnantól kezdve viszont lehet, hogy napi +1-2 óra zsebből zsebbe, vagy ha olyan a munkahely akkor előtte fél óra utána fél óra. Tehát az alap napi 8 óra az a legtöbb munkahelyen is 9-10 órahosszát jelent.

Hány órát dolgozhatsz? Elvileg 48, minimum 40 ami a szerződésben is szokott állni, én heti 50-et szoktam.

Hogyan lehet számolni. Vagy fizetés napjától fizetés napjáig, vagy nálunk úgy van elszámolva, hogy hónap első napjától a hónap utolsó napjáig. Hetinél hétfőtől vasárnap. Ugye logikusan.

12 órázásnál. Ki tudja, hogy mi a valós. Sógoromnál úgy volt, hogy 5 nap 12 óra nappal, 2 nap szünet, 5 nap 12 óra délutántól ugye hajnalig, 2 nap szünet. És így A-B hét.

Törvények? Tudom, régi kérdés. Valószínűleg azóta már rég megtapasztaltad. De ha esetleg valakit még érdekel. A nagy rakásból talán egy marék az olyan hely, ahol törvényesen működik minden. De akkor már sokat is mondtam. Sajnos a való életben a munkáltató nagy ívben tojik a törvényekre. Bár a törvény azért van, hogy védjen minket munkavállalókat, mert tudják, hogy bizony mi is csak emberek vagyunk, sajnos a világ összes munakhelyének a 90%-a ott talál kiskaput és kibúvót, ahol tud. Én még egyetlen egy olyan helyen sem dolgoztam (és ismerőseim sem), ahol tényleg a 8 óra 8 volt, a szabadnap is megvolt, a fizetés is korrekt volt. Mondjuk úgy: ilyen nem létezik.

2019. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!