Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhetem-e a kórházat az...

Beperelhetem-e a kórházat az alább részletezett esetben?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, és sajnos érfestésre volt szükségem. Múlt hét hétfőn fektettek be a kórházba, hogy kedden megejtsék az érfestést.


Megfizettem a főorvost még két hete, hogy figyeljen rám, azonban a beavatkozás napján - kedden - nem volt jelen, egy medikus végezte az érfestést. Az internetes források szerint ezt az eljárást csak gyakorlott szakorvosok vihetik véghez, a medikus egyébként rengeteget bénázott, remegett a keze. Ez az első rossz pont.


A második rossz pont az, ahogyan a nővérek viselkedtek velem. Sem nem roma nem vagyok, sem nem ronda, kedvesen beszéltem velük, ezzel szemben ők úgy viselkedtek velem, mint a kutyával. Egyszer mobiltelefonra rögzítettem, amikor kibeszéltek a hátam mögött (például állandóan úgy emlegettek, hogy a fiatal r...nc, pedig nem vagyok agyonfestve, és kényeskedni sem szoktam). Egy olyan infúziót kaptam, amelytől ugyan az ember eléggé elpunnyad, de az értelme éber.


Az egyik ápoló elkezdett velem kiabálni, amikor kiderült, hogy csak 86/52 a vérnyomásom, a másik meg azt nehezményezte, hogy nem lehet az infúziót sehová sem bekötni, mert nincsen jó vénám. Ezekről egyáltalán nem tehetek.


Az érfestés egyébként fél 10-re volt kiírva, ehelyett azonban délután 2 körül estek neki, a nagy forróságban kellett várakoznom "elkészített" állapotban.


A beavatkozás után mozdulatlanul kellett feküdnöm 24 órán keresztül. Hatalmas forróság. Két napja nem ettem semmit. A nővér lerakta az éjjeli szekrényemre a vacsorámat, amit nem értem el, így nem is ehettem belőle. Inni sem ittam semmit, így kiszáradtam, másnapra be is lázasodtam. Ezek után megintcsak engem toltak le, hogy miért nem iszom eleget?


Nagyon kellett pisilnem, de az ágytálat sem értem el. (Érfestés után nagy az esélye a trombózis kialakulásának, így nem szabad mozogni.) Ráadásul megindult a menszeszem még késő délután, éreztem, hogy csurog a vér, aztán a saját magam alvadt vérének a szagát szagolgattam egészen reggelig, amikor hajnalban észrevették, hogy mi újság.


A vénámon egy hatalmas tályog keletkezett.


A szüleim és a testvérem sajnos nem tudtak meglátogatni aznap, ugyanis ők az ország másik felében laknak, tehát ők sem tudtak aznap segíteni rajtam.


Ilyen esetben mi a teendő?


2012. júl. 4. 20:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak bepereld, de ahol tudod, terjeszd az orvos és a nővérek nevét. Ezzel nagyon sokat segítesz azoknak, akik éppen ahhoz az orvoshoz készülnének, és még időben tudnak váltani. Én a sajtónak is elküldeném, hátha végre hírt csinálnak a magyar egészségügy valós helyzetéről.


A szőröstalpú nővérek parasztkodását ne vedd magadra, mindenkivel ilyenek, aki nem ad elég pénzt nekik. Nézz utána, hogy az adott kórházban legális-e a hálapénz, ha nem, akkor külön jelentsd fel az orvost, megérdemli.


Aki meg azt hiszi, hogy kegyetlen vagyok szegény magyar egészségügyi dolgozókkal, az abba gondoljon bele, hogy a legtöbb magyar ember rosszabbul keres náluk, mégis szétosztogatja közöttük a fizetése nagy részét, ha esetleg kórházba kerül, vagy közeli hozzátartozója kerül kórházba. Ez most már nem állapot, hogy az egészségügyi dolgozók pénzzel zsarolják az embereket, mikor a TB-t mindenki fizeti. Elhiszem, hogy vágynak a pénzre, mindenki így van ezzel, de ESKÜT tettek, ha nem tetszik a munka, lehet más szakmát választani, az egészségügy nem pénzéhes embereknek való.

2012. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szóval keress egy ügyvédet. Nem vagyok jogász, nem tudom mit lehet tenni, de maradandó fizikai és lelki károsodás, túlozzatok, amennyit csak lehet.
2012. júl. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de egyre több ilyent hallok mintha ez már általános lenne a magyar egészségügyben.
2012. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Beperelhetnéd, ha egy normális, az emberi méltóságot tiszteletben tartó országban élnél.


Nálunk ezzel szemben legfeljebb csak az elvi lehetősége van meg egy ilyen pernek. Tudod, ahogy a rendőrök is azt szokták mondani, hogy majd intézkednek, ha vér folyik, a bíróság is azt mondaná, hogy hát ez egy kis bagatell semmiség, ami veled történt, ezért kérjen bocsánatot a kórház, és esetelg netán-tán fizessen 50 ezer Ft-ot. Ez lehetne a lehetséges legjobb kimenetele ebben az országban ennek az ügynek, de ez se valószínű, mert nem tudnád bizonyítani a sztoridat, és nem is igyekezne senki, a bíróságot is beleértve, hogy a bizonyítást elősegítse. Úgy hogy az a valószínűbb, hogy beleölnél minimum 2-3 százezret a perbe (ügyvédi díj ez alatt nincs, plusz peres illeték), és zéró eredménnyel szállhatnál ki.


Magyarországon perrel legfeljebb nagyon súlyos, maradanadó fogyatékosság vagy halál esetén lehet érdemes próbálkozni, de ott is rengeteg a nehézség, mert a bíró orvosi szakvélemény alapján dönti el, hogy az eset a kórházi személyzet hanyagságával összefügg-e, és az orvos lobbi többnyire falaz egymásnak. A kórház is mindent megteszt, hogy te ne kaphasd meg az iratokat és az egyéb bizonyítékokat.


Ha egy picit be akarsz tartani nekik, akkor legfeljebb annyit tehetsz, hogy panaszt nyújtol be a kórház igazgatójához, és kéred az ügy kivizsgálását. Ennek se lesz túl sok foganatja, legfeljebb annyi, hogy pár kellemetlen percük lehet, amíg magyarázkodnak, de ez se biztos.


A te eseted is mutatja, milyen kegyetlen ez az ország, és azon belül különösen a FIDESZ-kormány, akiknek az egyik első intézkedése volt az Egészségbiztositási Felügyelet megszüntetése. Ehhez a szervezethez fordulhattak korábban ilyen esetekkel a betegek, és ők független felügyeleti hatóságként kivizsgálták a panaszokat. (Kovácsy Zsombor volt a vezetője, ha még emlékszik valaki.) Ennek hiányában a panaszos betegek ma teljesen védtelenek és kiszolgáltatottak, a peres eljárás meg egyáltalán nem hatékony, ahogy írtam.

2012. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Utolsó: sajnos ez pénz kérdése, attól függ mennyire bagatell egy ügy, hogy kicsoda a felperes és mennyi pénze van. Ha a kérdezőnek lenne pénze egy profi ügyvédre, simán kapna kártérítést és bocsánat kérést.
2012. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%
Értem én, hogy kényelmetlenül érezted magad, de mit kifogásolsz egyáltalán? Hol esett jogsérelem, ami miatt perelni akarsz? Leírnád lényegretörően?
2012. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Amúgy az ilyen esetekre ajánlom a praxis.blog.hu-t, ott szakszerű segítséget kaphatsz, hogy van e értelme elindítani a procedúrát.
2012. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Szerinted az, hogy nem a kijelolt szakorvos vegezte el az erfestest, illetve az emberi meltosagom figyelembe nem vetele nem eleg jogserto?


szerencsere van hangfelvetelem arrol, ahogyan beszelnek rolam, azt hittek, hogy alszom, amikor a szobaba bejott a ket nover meg az erfestest megelozo este.

2012. júl. 4. 22:47
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinted az, hogy nem a kijelolt szakorvos vegezte el az erfestest, illetve az emberi meltosagom figyelembe nem vetele nem eleg jogserto? "


Nem.

2012. júl. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Az édeskevés. Pláne hogy az ájfónt elérted, de az étel-italt nem. Internetes forrásokra hivatkozol, hogy ki végezheti el az érfestést, miközben azt sem tudod, medikus, orvos, vagy szakorvos végezte-e. Nagyon inog-binog ez az egész.
2012. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!