Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Él már a szülőtartásról szóló...

Él már a szülőtartásról szóló törvény? Többi lent.

Figyelt kérdés
33 éve nem látott apám miatt keresett meg a gyámhivatal,nem tartotta velem a kapcsolatot,nem is ismerne meg.Köteles lennék ezek után,gondoskodni róla vagy halála esetén eltemettetni?
2012. júl. 5. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

igen.


Nem vághat földhöz az a havi 30 ezer amit megeszik meg gyógyszerre költ vagy az az egyszeri 50 ezer amibe egy hamvasztás kerül.

2012. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó: szerintem is illendő segíteni, de megkérdezhetem, hogy mit dolgozol ha havi 30ezer nem vág földhöz? Köszi!
2012. júl. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem értem.A papának egy forint jövedelme sincs?És neked mennyi?Mert a leglényegesebb dolog az.Ha annyit keresel,hogy éppen nem halsz/haltok éhen rosszabb esetben gyerekekkel,akkor ez rád nem vonatkozik.
2012. júl. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ez a szülőtartás törvény viktorunk újabb csodája

mivel nincs semmilyen gazdaságpolitikája csak ötletei valahogy kellenek az idősebb szavazók is


Am kedves kérdező én is hozzád hasonló cipőben járok 20 éve nem láttam a biológiai apámat és rettegek ha meghal nekem kell eltemettetnem

ha meghal nem tudom elföldeltetni így csak nőni fog a tárolási költség

szóval a halálával engem is sírba tesz

fogalmam nincs honnan teremtsek elő annyi pénzt hogy a legolcsóbb temetést ki tudjam fizetni


a szülőtartásról még annyit hogy gyerekkoromba rengeteget szó szerint éheztem mert ő nem volt hajlandó gyerektartást fizetni. Mindig csak annyit csorgatott hogy ne tudja muter bíróságra vinni. Most én ezek után tartsam el azt a patkányt?

2012. júl. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

# 2/4 Időpont tegnap 22:57



Konyhai droid vagyok napi 15 órában 45 fokos melegben egy pizzeriában.


Viszont nincs androidos tenyérlófaszom plazmatvm DC napszemcsim stb szrságom, nem döntök magamra minden reggel egy liter parfümöt és szoliba se járok!


Van egy kutyám, futok ha van még energiám, nyelvet tanulok és reménykedek, hogy nem itt fogok megöregedni!


28/F

2012. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten

ha valaki lesz*rja a kölykét, az vállalja a következményeit

2012. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
22:46 igenis földhöz vág még 10 ezer is,főleg ha egy olyan emberre kell költenem,aki szinte idegen a számomra,akitől szinte semmit nem kaptam, csak az életemet,még gyerektartást se!!!.Akiről a gyerekkorom utolsó emléke,hogy a kórházban,műtétem előtti napon szemem láttára ette meg a gesztenyepürét amit elvileg nekem hozott,de mondván műtét előtt úgysem ehetek elven,aztán elköszönt azzal,hogy holnap jövök,immár 33 éve,azóta jön.Sőt most érkezne meg,az utcáról vagy a hajléktalan szállóról,mocskosan,nincstelenül,holott a testvérei is ezerszer húzták ki a szarból.Aki a saját anyja temetésére nem ment el.Ettől az embertől ne sajnálnám?Van három unokája akikről nem is tud,van kire költenem,hidd el,és itt van még az édesanyám aki becsülettel felnevelt,túlórázott,lehetőségeihez képest mindent megadott,Őt bármikor eltartom.Viszont ha Orbán Viktor törvénye arra kötelez,hogy tartsam el azt aki, engem nem tartott el,esküszöm még az országot is elhagyom!!!
2012. júl. 6. 21:52
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj kérdező,erről volt a tévében is szó.Azt a szülőt nem köteles eltartani a gyermek,akit gyerekkorában intézetbe adtak,vagy másik szülőnél helyeztek el.Egyébként ha a keseseted például egy kicsit jobb csak az átlagnál,már eleve nem kötelezhetnek semmire.Ez majdnem olyan mint a rokontartás.Felnött, érett emberek,"gyerektartást"követelnek a különélő szülőktől,holott a kapcsolatot nem is tartják velük.Elsőként vizsgálják a jövedelmet,az eltartottak számát,a kiadásokat.Szóval az nem úgy van,hogy a 33 éve nem látott aput egyszer csak el kell tartani.
2012. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Utolsó megnyugtattál.
2012. júl. 7. 23:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a szülőt támogatni illik dumát!!! Mi az, hogy illik? Nem illik itt semmit, majd én eldöntöm, hogy mit akarok venni a kis nyomi fizetésemből, amiből már szétámogattam mindenki mást magamon kívül, jó??? Egyébként engem nem nyugtat meg az utolsó előtti válaszoló sem, mert az apám gyermektartás morzsákat dobott az anyámnak, mikor gyermek voltam. Igaz, soha nem érdekeltem, meg 20 évesen úgy alakult az életem, hogy muszáj volt nála laknom egy fél évig, és még ennem sem adott, a nagybátyámékhoz jártam enni néhány naponta egyszer, amíg nem találtam munkát. Majd egy pár év múlva a fater meggazdagodott, két kézzel szórta a pénzt vad idegeneknek, hogy lássák, hogy milyen jó szívű, pl. egy kukázó asszonynak odadobott egy ötezrest, csak úgy hobbiból, és közben nekem azt mondta, hogy kilóra megvesz, és tudta, hogy éhezünk a párommal. Ráadásul lehetősége volt rá, hogy segítsen rajtunk, ha nem is pénzzel, de felvehette volna a páromat dolgozni, de mivel neki nem volt szimpi a párom, haljak én is éhen, úgy volt vele. Aztán egyszer csak elfogyott a vagyona, hiába volt több milcsi, mert a prostituáltak, a taxi, kaszinó, ilyesmi ugye nem ingyen vannak. Tehát amellett, hogy egy igazi mocsok szemétláda, TELJESEN SAJÁT HIBÁJÁBÓL szegényedett el. Közben kiderült, hogy vesebeteg, és most meg marha jól jönne a segítségem, mivel most én veszem meg kilóra, ugyebár. Most ott tartunk, hogy a lakásában se víz, se gáz, se villany. Azaz az önkormányzatiban, bocs, mert hiába volt lehetősége megvenni, jobban esett fizetős nőket tologatni, mint megvenni a házat, meg kifizetni a számlákat. Ráadásul egy köpésre lakom tőle, és nem gondolnám, hogy ezek után nekem kéne annyira ragaszkodnom hozzá, örüljön, hogy hozzászólok, és ő ezt egyébként el is ismeri, mégis csak fél évente egyszer jön át, hozzáteszem, hogy újabban büdös, ápolatlan, és lop - bármikor, tőlem is, volt rá precedens, lehúz pénzzel, kávéval és/vagy cigarettával, aztán elviharzik. Rászoktam arra, hogy ha kopog, elrakom a cigit, kávét, pénzt, és azt mondom, hogy le vagyok égve, nekem sincs semmim. Na ilyenkor azt sem kérdezi meg, hogy élek-e vagy halok, akkor sem, ha egy éve nem látott, hanem azonnal továbbmegy, hogy mástól kunyeráljon. Magyarul semmibe nem nézett sem gyermekkoromban, sem most, hogy felnőtt vagyok, de a pénzem és a támogatásom nagyon megfelelne neki. Ugye megcsinálni meg tudott, így kutya kötelessége volt fizetni a gyermektartást (azt sem mindig fizette, de mindegy...). Szóval ha úgy van, ahogy mondod, akkor könnyen megállapítják, hogy úgy "igazságos", ha most meg én fizetek neki. Holott egy szülőnek semmi joga ilyesmit követelni, még ha nevelte a gyerekét sem, mivel ha megcsinálta, kötelessége felnevelni, nem a gyerek kéri, hogy ugyan, gyártsatok már le. Az más kérdés, hogy ha a szülő olyan, és a gyerek is normális, akkor ez természetes dolog.
2013. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!