Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem vezetik be újra a...

Miért nem vezetik be újra a halálbüntetést Magyarországon?

Figyelt kérdés
A gazdasági csalásokért úgyszintén kivethető lenne. Máshogy nem lehet felszámolni a korrupciót és a sorozatgyilkolást.

2012. júl. 21. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
valószínű kib*sznának az euból..
2012. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gazdasági csalásért?Te normális vagy?


Nagyon nem mind1 hogy valaki adót csal vagy kinyír valakit.A gyilkosságért igen , halálbüntetésnek kellene járnia.

2012. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Csalással is meg lehet ölni közvetve embereket, vagy legalábbis az életüket tönkretenni, sőt, akár egy lopással vagy hazugsággal is (lásd Postamester című film). Ennyi erővel akkor már mindenért lehetne halálbüntetés. Egyszerűbb, ha nincs semmiért, úgy legalább nincs az, hogy évek múlva esetleg kidrül, hogy ártatlan embert végeztek ki, a valódi tettes pedig még szabadlábon van.
2012. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

"Máshogy nem lehet felszámolni a korrupciót és a sorozatgyilkolást."


De még így sem. Érdekes módon ahol van halálbüntetés, ott is ugyanúgy van korrupció és sorozatgyilkosok is.

2012. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha én embert akarok ölni (vagy sorozatgyilkosságot elkövetni) a legkevésbé érdekel az, hogy milyen büntetést kapok érte.
2012. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ott a pont az utolsónál. Senki se a büntetés fényében dönti el, hogy elköveti-e a bűncselekményt vagy nem. Főleg az nem, aki indulatból vagy valamilyen szer befolyása alatt követi el a bűncselekményt, netán valamilyen személyiségzavar tudatában (pl. pszichopátia). Ki ellen is lenne akkor hatásos a halálbüntetés? Másrészről meg, bár szerintem már közhely, azokban az országokban, ahol van halálbüntetés, milyen a bűnözés mértéke? Ott megszűntek a gyilkosságok? Megszűnt a kábítószer-kereskedelem? Tudtommal nem.
2012. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem őszintén szólva nem izgat. Ha a magyarok ölni akarnak, tegyék, az én lelkiismeretem tiszta. És Bándy gyilkosát sem azért nem nyírnám ki, mert nem érdemli meg...nagyonis rászolgált, én viszont nem vagyok gyilkos. Csak az általános gond abból ered, hogy "ha neki szabad, nekem miért nem?". Ennyi az erkölcsről, van aki nem ilyen, de ebben az országban nagyon sokan gondolkoznak így és ez szerintem nem egészséges. De felőlem legyen halálbüntetés, nyílvános akasztás, főbelövés, lefejezés, szinte már látom, ahogy az emberek összegyűlnek a hősök terén. És akkor már belépőt is lehetne szedni, mondjuk 10000\fő, diákigazolvánnyal 7000ft, 14 éves kor alatt 2500ft. Minden 10. látogató ajándék pólóval lenne jutalmazva. Komplett kis rendezvényt lehetne csináni belőle, nem is hülyeség:D Én támogatom.
2012. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!