Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A társasházzal szemben van...

A társasházzal szemben van egy szórakozóhely, ami előtt minden hajnalban hangoskodnak. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Abban sem vagyok biztos, hogy teljesen legálisan működik, mert az égvilágon semmilyen cégtábla nincs kint, én is a cím alapján találtam meg a neten.

Szűk, egyirányú utca, így az ablak alatt üvöltözők elég komolyan zavarják az éjszakai pihenést.


2012. júl. 22. 07:12
 1/10 anonim ***** válasza:
öntsd őket nyakon egy vödör vízzel.,ha már úgy is az ablak alatt óbégatnak.komolyabban jelentsd fel az önkörmányzatnál,hivj rendőrt...
2012. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tegnap volt valami verekedés, ki is jöttek a rendőrök, majd távoztak.


A kerületi önkormányzat rendelkezése alapján hajnali 1-ig lehet nyitva - ezt minden esetben túllépik, 5-6-ig nyitva vannak.

Viszont a rendelkezésben azt is olvastam, hogy a hosszított nyitvatartást abban az esetben vonják vissza, ha a lakók 50%-a írásban kéri ezt.

Arra vonatkozóan nem találtam információt, hogy a nyitvatartási idő megsértése, illetve a csendháborítás milyen szankciókat von maga után. Erre van valamilyen általános rendelkezés?

2012. júl. 22. 07:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Illetve kiemelném, hogy legális megoldás érdekelne, nem önkényeskedő.
2012. júl. 22. 07:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha van ez a lehetőség, az 50%-os, akkor miért nem jársz körbe a lakóknál egy papírral egy unalmas délutánodon?

Sajnos nálunk is ez van, csak nálunk lakó csinálja...rendőr kijön, csendre inti, elmegy, folytatódik tovább a buli...

Írjatok kérelmet, írják alá minél többen.

2012. júl. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Abban nem vagyok biztos, hogy a rendelkezés megsértése esetén is szükséges-e az 50%-os írásbeli nyilatkozat.
2012. júl. 22. 08:02
 6/10 A kérdező kommentje:
Illetve a "lakó" fogalmát a rendelkezés úgy definiálja, hogy az üzlettel egy épületben lakó emberek. Én a szemben levő házban élek.
2012. júl. 22. 08:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, semeddig nem tart felcsöngetni oda és megkérdezni őket nem zavarja-e. Biztos zavarja.
2012. júl. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Természetesen megteszem, de ha valamiért nem jön össze az 50%, akkor érdekelne, hogy ezen kívül milyen jogi lehetőségek vannak még.
2012. júl. 22. 08:50
 9/10 anonim ***** válasza:

semmi 50 %, meg aláírás meg társasházi biznisz nem kell...


bemész az önkormányzathoz, a saját lakásod tulajdonosaként és birtokvédelmi eljárást kezdeményezel...

2012. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Önkormányzat,akik kiadták az engedélyt,és a jegyzőnél birtokvédelmi eljárást kezdeményezni.

A nyitvatartási időt pedig szigorúan kéne,hogy vegyék mert én is béreltem üzletet,és egy percel sem tarthattam tovább nyitva.

2012. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!