Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltató köteles fizetni...

A munkáltató köteles fizetni a munkába járáshoz szükséges bérletemet?

Figyelt kérdés

Az Országgyűlés szakbizottságai megkezdték a személyszállítási szolgáltatásokról szóló törvényjavaslat vitáját. A törvényjavaslat tartalmazza, hogy 2012. július elsejétől a munkáltatók a munkába járáshoz szükséges menetjegy, illetve bérlet árának 86 százalékát kötelesek megtéríteni dolgozóiknak. Azaz nemcsak a helyközi, hanem a helyi tömegközlekedést is téríteni kell. IDÉZET az ADÓ online oldalról.


Ez vajon tényleg így van? most állok majd munkába és jó lenne tudni mire számíthatok.


2012. júl. 27. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, csak akkor, ha vidékről jár valaki a munkahelyére.


"A Korm. rendelet 2. § a) pontja szerint munkába járásnak minősül:


„aa) a közigazgatási határon kívülről a lakóhely vagy tartózkodási hely, valamint a munkavégzés helye között munkavégzési célból történő helyközi (távolsági) utazással, illetve átutazás céljából helyi közösségi közlekedéssel megvalósuló napi munkába járás és hazautazás, továbbá

ab) a közigazgatási határon belül, a lakóhely vagy tartózkodási hely, valamint a munkavégzés helye között munkavégzési célból történő napi munkába járás és hazautazás is, amennyiben a munkavállaló a munkavégzés helyét - annak földrajzi elhelyezkedése miatt - sem helyi, sem helyközi közösségi közlekedéssel nem tudja elérni”."


[link]

2012. júl. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy csak vidékről bejártaknak szól. Vagyis a helyi járatokra nem érvényes.
2012. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sőt, ha jól tudom, korábban sem volt kötelező, ha helyi (pl. BKV) járattal megoldható, viszont adómentes volt a juttatás. (Már nem az.)
2012. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetesen, de csak helyközi járaton.
2012. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!