Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki mit tud a fogházbüntetésről?

Csősz Róbert kérdése:

Ki mit tud a fogházbüntetésről?

Figyelt kérdés
Súlyos testi sértés kísérlete miatt kaptam 300 óra közérdekmunka büntetést, amelyet nem töltöttem le, ezért kaptam 48 nap fogházbüntetést. A 48 nap alatt járnak-e a következők. -Heti 24 óra időtartamra eltávozás a BV. Intézményből. -A büntetés 48 nap kétharmada letöltése után feltételes szabadlábra helyezés. És még egy kérdés: a külső munkára bocsátható valójában mit jelent?
2012. júl. 30. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

-Heti 24 óra időtartamra eltávozás a BV. Intézményből.

Ez tuti nem megengedett,

-A büntetés 48 nap kétharmada letöltése után feltételes szabadlábra helyezés

-Ez pedig szerintem nem valószínű.

A külső munkára bocsátható azt jelenti, hogy kimehetsz füvetnyírni stb. a rab társaiddal. (olyan mint a közmunka)

2012. júl. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Elég kegyetlen büntetés, az elítélt fogait kiverdesik, majd közszemlére teszik elrettentésül egy erre a célra kialakított épületben. Igazán be lehetne már szüntetni, mert embertelen.
2012. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

a fogházat ki lehet bírni

legenyhézbb fokozat


lehet sétálni olvasni saját ruhában lenni


munka=kivisznek parlagfüvet irtani, vagy ha jön az árvíz rakni a homokzsákokat

2012. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban kimehetsz 24 órás eltávra, esetenként a napközbeni eltáv is megengedett.

A külső munka pedig azt jelenti, hogy a munkahelyedre bejárhatsz, nem pedig azt, hogy a fogház biztosít számodra munkát. Ilyen is van, ha van saját munkád, nem kell szüneteltetni, dolgozhatsz nyugodtan tovább.

A harmadolás pedig az ítélettől függ. Ha az ítélet nem tiltja, akkor megoldható.

2012. júl. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek a kedvezmények egy része csak bizony eltelt időtartam után kérvényezhetőek. Kb. 0,5-1 év után.
2012. júl. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyik sem játszik sajnos, mivel nem szabadságvesztésre ítéltek, hanem közérdekű munkára, amelyet ÁTVÁLTOZTATTAK fogházra.

Egyébként a szabadságvesztés büntetésekhez kapcsolódó kedvezményrendszer alapja minden esetben az elítélt jó magaviselete, együttműködése, és hát egy le nem töltött közérdekű munka esetén ilyet nem nagyon fognak megállapítani a BV-ben...

2012. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!