Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv! Mi a vélemyényük erről a...

Hogyafacba? kérdése:

Üdv! Mi a vélemyényük erről a fórumozóknak? Forduljak Munkaügyi Bírósághoz? Küldjem e vissza nekik a lent említett pappírokat?

Figyelt kérdés

2010.04.20-án helyezkedtem el operátorként,egy vállalathoz,ahol határozatlan időtartalmú munkaviszonnyal rendelkeztem 2012.07.31. napjáig,amikor is azonnali hatályú felmondással elbocsájtottak!

Az indoklás:

"Ön a munkabeosztása szerinti munkanapjain nem jelent meg munkavégzésre munkahelyén,onnan igazolatlanul volt távol.Ezzel megszegte az Mt. 51.§ (1) bekezdésének a) b) és d) pontjaiban foglalt munkavállalói kötelezettségét az alábbiakban részletezett módon:"

"Ön a munkaidő-beosztása szerinti munkanapjain,2012.07.30 és 31. napján műszakkezdéskor nem jelent meg munkahelyén,melyről felettesét a belsőelőíráspkat megszegve a műszakkezdést megelőzően,sem az azt követően nem értesítette.Cégünk képviselői hiába próbálták Önt telefonon elérni,egyik telefonját sem vette fel,visszahívást vagy önállóan kezdeményezett hívást nem kezdeményezett."

"E mellett még említést érdemel a cég éves hétvégi Családi nap rendezvényét követően,a cég által szervezett külön buszjáraton történt verekedés is,amelyben ön tevőlegesen vett részt.Ez a magatartás önmagában is elegendő indokot szolgál a munkaviszony azonnali hatályú megszüntetéséhez,mely viselkedés nem megengedhető és így nem kívánatos cégünk munkavállalóitól.Ennek okán kényszerült a cégünk által fizetett munkásszálló elhagyására."

"A fent részletezett cselekedeteivel Ön megszegte az Mt.52 §.(1) bekezdésének a) b) és d) pontjaiban foglalt munkavállalói kötelezettségeit.További munkavégzésre nem kívánok számítani.A történtekre és a kötelezettségszegés tényére tekintettel munkaviszonyának azonnali hatállyal történő megszüntetése mellett döntöttem."



Ezen megállípítások,és az indoklások nem fedik a vlóságot!2012.07.29 -én értesítettem a csoportvezetőmet,hogy betegállományban vagyok és leszek!A napi céges jelenléti ívre is azt írták rá,hogy táppénzen vagyok 07.29.-30 és 31 napján.

A telefonomat elveszítettem 29-én,de 31-én már újra élt az a telefonszámom,amiről értesítettem a vállalatot is,mert a kollégáim szóltak hogy ki akarnak rúgni!A HR asszisztensel beszéltem is a délelőtti órákban,aki tudatta velem hogy már késő,mert a felmondási pappírjaimat elkészítették,és postázni is fogják!Mellékesen megjegyzem,hogy a mai napig,azaz 2012.08.03-ig orvosi igazolásom van arról hogy betegállományban voltam!

Én értesítettem őket,mindenki tudta hogy azalatt a 3 nap alatt táppénzen vagyok,csak mivel 07.30 napján nem értek el telefonon,emiatt váltak meg tőlem!

Az indoklásuk második felével sem értek egyet,a cég által szervezett külön buszjáraton történt verekedésben tevőlegesen sem vettem részt,ellenem büntetőeljárás,rendőrségi vizsgálat nem folyik,tanukkal tudom bizonyítani hogy nem verekedtem!(kb.30 emberrel)

Az általuk említett "családi nap" után,ami 2012.07.08-án volt a munkásszállóról azonnal kirúgtak,pedig a szálló házirendjét sem sértettem meg!



Érdekesség még,hogy a mai nap 2012.08.03-án felhívtak a vállalattól,hogy küldjem már vissza a TB kiskönyvemet,az orvosi igazolást a táppénzemről,és a jövedelem igazolásról szóló pappírt,mert ki akarják fizetni 2012.07.29-és 31-közötti időszakot!Először minden pappírt akartak,(szerződéstől megkezdve minden egyébig) de ezután csak ezeket!

Pont ezen időszakon voltam szerintük igazolatlanul távol,most meg ki akarják fizetni??Emiatt rúgtak ki azonnali hatállyal!



2012. aug. 3. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ha be akarsz tartani nekik, akkor ezt mind a munkaügyi bíróságon mond el. tiszta sor akkor szerintem.
2012. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérj kártérítést, utána kerüld el jól azt az ócska helyet.
2012. aug. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem,és köszönöm az eddigi válszolkat.Csak az a kérdésem hogy küldjem nekik vissza a pappírokat amiket kérnek?Mert így majd védekezhetnek azzal hogy ők kifizettek...?
2012. aug. 4. 09:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!