Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet valahogy jelenteni...

Fel lehet valahogy jelenteni a napiszar.com nevű oldalt?

Figyelt kérdés
Már a tököm tele van azzal fossal, több ezer embert alázott meg. Nem igaz, hogy nincs semmi mód amivel fel lehetne jelenteni.
2012. aug. 9. 11:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
,,Napi ratyi" vagy ,,napi ribanc" lettél, hogy így ki vagy akadva? :D
2012. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ha én lettem volna kint, akkor már lángszóróval keresném az oldaltulajdonost :D

A HErBY-ügy akasztott ki nagyon.

2012. aug. 9. 11:45
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Akármelyik rendőrségen fel lehet jelenteni, az már más kérdés, hogy szerintem a sünöknek bele fog törni a bicskája, mert valami Amcsi szerveren van és "fantomok" a tulajdonosai, így aztán nem tudnak kikkel szemben eljárni és megszüntetik az eljárást. Ha polgári jogi útra terelnéd az ügyet nem vagyoni kártérítésért, akkor lesz 100 ügyvéd is, aki foglalkozik az ügyeddel, csak neki sem lesz könnyebb dolga, ellenben a 20.000,- Ft + ÁFA óradíját kiszámlázza majd neked, és az nem kis összeg lesz. (És esetleg kiderül, hogy egy hajléktalan nevére van bejegyezve.) Szóval még el kell telnie szerintem vagy 10 évnek, amíg a jognak normális eszközei lesznek az internetes "bűnözés" ellen, most e két lehetőség mellett a harmadik, hogy tudomásul veszed: megszívtad.
2012. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Nincs esélyed.

Nem tudsz mit tenni.

2012. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%
Hát, a napiszar már nagyon régóta működik, senki sem tudta eddig letiltatni, te sem fogod tudni, és herby sem. De Herby is megéri a pénzét azért. 6 éve nyomja az ipart, mégis megpróbálkozik a lehetetlennel, hogy bezárassa. Nem fog neki sikerülni, az 100, de szerintem ő is tudja. Mégis fenyegeti őket orrba-szájba, még a végén neki lesz egyedül ebből baja...
2012. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
Mi a baj azzal,hogy a Hörpit feltette a napiszar?Azóta legalább van nézettsége is.Ha meg vállalsz egy olyan idióta videót mint ez a Hörpi akkor miért nem bírod a kritikát?Az internetre feltett videód,képed mind mind nyilvános.Tehát akkor gondolkozz mikor feltöltöd.Ennek a Hörpinek a videóit meg még így a napiszaron sem nézném meg.Van az a másik nyomorult valamilyen alex,na az megint egy szánalom.Mit tudhatsz meg tőlük?Mi értelme van egyáltalán a vlog-uknak? Maximum a vesztesek azt érzik a helyzetüknél is van lentebb.
2012. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A hurutinfóval sem tudnak mit kezdeni.


Egyébként mivel az általuk elkövetett cselekmények az esetek egy kisebb részében személyes adattal visszaélés, más esetben rágalmazás/becsületsértés, ezért csak az érintett tehet feljelentést.

Ráadásul (akármennyire is utálom az oldalt, és mindent, amit képvisel), igazuk van azoknak, akik szerint egy interneten publikált videót beágyazni, majd maró gúny tárgyává tenni nem feltétlen büntetendő, nagyon kétesélyes lenne egy ilyen próbálkozás.

2012. aug. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Napiszar.com nagyon ritkán sért jogokat, ha meg igen akkor sem súlyosakat.

Senki sem tudja, hogyha valaki feltölt az internetre egy képet (facebook) azzal más az csinál onnantól amit akar.

2012. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Rágalmazás


179. § (1)453 Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt,

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.


Vétségért soha nem fognak akkora kört tenni, mint amennyit erre rá kellene szánni.

2012. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%

Ilyen alapon be lehetne perelni a sztendápos srácokat, szerintem ők durvábban sértik ezeket a jogokat.

A Napiszarra csak olyan tartalom kerül ki, amit egyszer már a tartalom tulajdonosa megmutatott a világnak. Ez nem bűn, ahogy az sem, ha a post szerzője elmondja róla a véleményét.

Ja, hogy az oldalra a leggyökerebb csicskák és agyhalott pics@k kerülnek ki? Kérem, senki se mondta, hogy tartozz közéjük. :)

Szerintem jó oldal, és azon kívül, hogy egy helyre gyűjti a szemetet, semmit sem tesz. Nincs jogsértés, az a legszebb, hogy pont azok működtetik az oldalt, akik háborognak miatta. Szégyen kikerülni oda? Úgy élni nem szégyen, hogy kikerülhetsz? :)

2012. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!