Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A legalizált koldulást hívják...

A legalizált koldulást hívják alapítványnak? Hogy lehet, hogy Svédországban negyedannyi van mint Magyarországon? Lehet, hogy ott tudja az Állam, hogy mi a dolga és nem kell helyette kéregetni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jó az összehasonlítás. A svédek fizetnek adót és van pénze az államnak, a magyarok nem fizetnek neki, csak kéregetnek tőle.
2012. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"A svédek fizetnek adót és van pénze az államnak, a magyarok nem fizetnek neki, csak kéregetnek tőle." Mit nem fizetnek a magyarok? És kik kéregetnek kitől? Én például közalkalmazottként elég sok, majd a fizetésem felét fizetem az adóba.
2012. aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezzel nem mondtál semmit, én is közalkalmazott vagyok, de az ismerőseim 80%-ának kötelező életforma az adóelkerülés. Én persze nem tehetem.
2012. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Mit nem fizetnek a magyarok?"

ADÓT. Magyarországon hírhedten rossz az adózási fegyelem.


"És kik kéregetnek kitől?"

A különböző alapítványok. Nézd csak meg, például hányan kéregetik az adód 1%-át, hányan gyűjtenek ilyen-meg-olyan

célokra, stb.


"Én például közalkalmazottként elég sok, majd a fizetésem felét fizetem az adóba."

Igen, az állami munkahelyen dolgozókra ez általában igaz.

De a vállalkozók (mint tudjuk) szeretnek jóval kevesebb adót fizetni, mint kellene, és a vállalkozók dolgozói is többnyire zsebbe kapják a fizetésük nagyobb részét, adó nélkül.


Ugye te ezekről még nem is hallottál? :-DD

2012. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csodálkoznak, h. itt tart az ország több évtizedig megtehették, h. nem kellett befizetni az adót, most mikor nem is tudják befizetni akkor meg az állam a hibás ... fodrász, ács, ablakszerelő, asztalos, órás, kereskedő, zöldséges és stb ... Szomorú valóság!
2012. aug. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerencsétlen minimálbéren éhen döglők a hibásak, véletlenül sem azok, akik 100 milliós végkielégítéseket osztogatni egy elvileg veszteséges cégnek. Meg új autókat vásárolgatnak, mert milyen égő 2 éves luxusautóval megjelenni. Vagy fölveszik a milliós fizetéseiket aztán nekünk mondják, hogy húzzatok a nadrágszíjon meg hogy 47.000ből meglehet élni.
2012. aug. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én minimálbéren élek nem kell engem sajnálni ... de bosszantónak találom, h. sok helyen nem kapok számlát... a a felső tízezer herdálásával is kell vmit tenni, de amíg a közvetlen környezetemben is ezt látom, addig azt gondolom mindenkinek jó így és csak panaszkodnak a népek ...
2012. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!