Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki lekéri a híváslistám...

Ha valaki lekéri a híváslistámat a beleegyezésem, tudtom nélkül, milyen következményeket vonhat maga után?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 12:10
 1/8 Snapette ***** válasza:
100%
Tudtommal telefonos híváslistát csak az kérhet, akinek a nevén van a telefon, másnak nem adják ki.
2012. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem! Csak a gond az, hogy az illető egy rendőr haverjával akarja megcsináltatni!
2012. aug. 22. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:

a rendőrnek is nyomós indoka kell legyen hozzá. csak úgy nem kérhet le személyes adatokat az emberekről. kiadni meg főleg nem adhat idegennek ilyet.


jah és ha lekéri a szolgáltatótól, akkor annak nyoma marad, le se tagadhatja. persze ehhez engedélyek kellenek.

2012. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Állítólag haveri alapon menne, én hiába mondom, hogy nincs joga ilyenhez azt mondja megteheti és a rendőr a haverja és segít neki ebben! Ha esteleg tényleg megteszi én mit tudok tenni?
2012. aug. 22. 12:47
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A rendőrség (és nem egy rendőr) akkor kérheti le a híváslistádat, ha eljárás folyik ellened, és arra szükség van az eljárás menetében. Egyébként nem. Ha mégis megteszi, akkor feljelentheted hivatali visszaélésért. Az is visszaélés, ha olyan adatokhoz kér hozzáférést, amihez nem lenne joga, és az is, ha azt illetéktelenek felé továbbítja.
2012. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A szolgáltató két esetben adhat ki információt valaki telefonjáról, 1 ha maga a tulajdonos kéri, ilyenkor a tulajdonjogot megfelelő okmányokkal kell igazolni. 2 ha a rendőrség vagy más hivatalos szerv hivatalos eljárás keretében kér a szolgáltatótól adatokat, ezt írásban közli a szolgáltatóval ezért bármikor visszakereshető hogy kiről ki és milyen információt kért. ezeken kívül a szolgáltató nincs kötelezve adatszolgáltatásra.
2012. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelembe véve a ma érvényes körülményeket, a következmények attól függenek, mekkora a hatalmad. Tehát lehetséges, hogy te leszel a rosszfiú, de lehet, hogy ezért nagyon megüti a bokáját. Tőled függ.
2012. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kovpet ***** válasza:

Rendőr haver, persze. Nem kell mindent megenni :)

Én meg mindjárt a pápa haverommal átkoztatom ki a rendőr havert. Na, kinek az apja az erősebb? :)

2012. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!