Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha GYED-en vagyok, mekkora...

Ha GYED-en vagyok, mekkora eséllyel kapok részletfizetést ingatlan illetékére?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást, az APEH most az egyszer sok idő múlva küldött csak levelet, hogy fizessek illetéket. Van állásom, csak jelenleg GYED-en vagyok - ez olyan körülmény, amire való tekintettel megadják a részletfizetést?


Mi az a max. időintervallum amit kérjek/kérhetek, amit még esélyes, hogy megadnak?


2009. júl. 27. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy próbát megér, de ha elfogadsz egy jó tanácsot, először próbáld meg mérsékeltetni, azzal is időt nyersz.

Az egyik válasznál leírtam, hogy mi hogyan csináltuk:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..


A részletfizetést én úgy tudom, hogy max. egy évre adják, de ebben nem vagyok biztos.

2009. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Részletfizetésre maximum egy éves, fizetési halasztásra általában fél éves intervallumot engedélyeznek. A kérelemben szerepelnie kell pontosan annak, h' milyen ütemezésben, és milyen pénzügyi forrásból akarod kifizetni, mivel csak akkor adnak fizetési kedvezményt, ha reális esélye van a teljesítésének. Tehát ha például fél éven belül visszamész dolgozni, akkor talán érdemes inkább halasztást kérni, egyébként pedig részletfizetést. Igazolnod kell, h' az egyösszegű megfizetés veszélyeztetné a család megélhetését, de havi "X" forint összeget rá tudsz fordítani. Mindig érdemes kamatmentességet kérni, maximum nem adják meg. Az adatlapon, amit a kérelemhez mellékelni kell, a veled közös háztartásban élők jövedelmét is fel kell tüntetni. Általánosságban elmondható, h' magánszemélyeknél csak akkor szokták elutasítani az ilyen kérelmeket, ha valakink olyan kevés a jövedelme, h' valószínűsíthetően nem tudná folyamatosan fizetni a részletet sem, illetve akkor, ha olyan szembetűnően nagy értékű, vagy számú vagyontárggyal rendelkezik, aminek az értékesítésével pénzhez juthatna. Például 3 autója van, vagy 2 nyaralója. Ilyenkor életszerűtlen, h' pont az illeték kifizetése miatt halna éhen.
2009. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!