Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tűzgyújtási tilalom kezdetének...

Tűzgyújtási tilalom kezdetének és beszüntetésének PONTOS DÁTUMÁRÓL honnan lehet tájékozódni? Ki, illetve milyen szerv rendeli el, hogy mettől meddig tart?

Figyelt kérdés

Nagyon jó volna, ha valaki, aki ismeri alaposan a témát, az írna! Bármit a témával kapcsolatban! Vagy linkelne olyan honlapot, ahol megbízható infó van erről. Szerintem sokan nem vagyunk tisztában a részletekkel...! Pedig akár természetvédelmi, akár szomszédokkal való békesség szempontjából is fontos lenne!


Az addig oké, hogy bemondják a híradóban, hogy most éppen tilalom van, és nem lehet még szalonnát sütni sem a kijelölt helyeken. Na de meddig tart? Ezt sosem mondják be, én meg nem tudom hol írnak erről hivatalos szervek.


Részletkérdések:

-Ki rendeli el a tilalmat? Mindig az önkormányzatok? Vagy más is, pl az országos tűzgyújtási tilalmat ki hozza?

-Ha nem hallgatok híreket, akkor honnét tudhatom meg? Van valami térképes infó, ami mindig frissítve van? Mert az addig oké, hogy a lakóhelyemen időnként megkapom a helyi lapot, és néha benne van, hogy épp tilalom van. Na de ha az ország másik végébe megyek kirándulni, honnét tudjam, hogy ott szabad-e kijelölt helyen tűzet gyújtani?

-Saját kertemre is érvényes a tilalom? Tehát a saját faleveleimet mikor gyújthatom meg? Vagy ha saját kertemben szeretnék szalonnát sütni, azt bármikor tehetem, vagy erre is szól tilalom?

...

No ilyenek érdekelnének...


Használható válaszokat előre is köszönöm!



2012. aug. 31. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A katasztrófavédelem honlapján fent szokott lenni az aktuális helyzet.

[link]

2012. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs egységes egyetlen hely(sajnos) ahol ez meglenne!


Legutóbb pl a a Vidékfejlesztési miniszter rendelt el aug 22-től átmeneti időre országos tűzgyujtási tilalmat.

De a helyi hatóságok is elrendelhetnek.

A gond az hogy a különböző területekért különböző hatóságok a felelősek. És rajtuk kívül is még millió kisebb hatóság rendelhet el regionálisan vagy szabályozhatja a tűzgyújtást helyileg. Hisz a helyi önkormányzat szigorúbb szinten hozhat helyi határozatokat...


De itt egy oldal ahol megyei és erdészeti szinten tájékozódhat aki akar:

[link]


A katasztrófavédelem szintén hasznos. Itt a "Lakossági tájékoztatást" érdemes nézni:

[link]


De aki helyileg akarja megnézni annak az adott település honlapján(remélhetőleg) megtalálja a rendelkezéseket.

2012. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
de van egységes honlap
2012. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!