Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 évesen, elítéltek, kaptam...

16 évesen, elítéltek, kaptam 1 év próbaidőt, valamint xy összegü pánzbüntetést. Ez egész életemen át kisérni fog, vagy törlödik? Külföldön tanulok tovább, olyan iskolában, ahonnan továbbtanulhatok rendörnek, és ezt befolyásolja-e?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem törlik, viszont a büntetett előélet egy idő uán jogilag megszűnik.
2012. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt a külföld dolgot meg nem értem.
2012. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez semmit nem befolyásol, mert nem letöltendő börtönre ítéltek.
2012. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán hiszem, hogy külföldön rendőr tudnál lenni, maximum ha állampolgár vagy, de akkor is kétszer meggondolják.
2012. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az erkölcsi bizonyítványban nem szerepel mert a próbára bocsájtás nem büntetés hanem figyelmeztetés.Rendőrnek viszont feddhetetlenségi igazolás kell amiben már a legkisebb súlyú cselekmények is szerepelnek tehát az egy jó darabig nem lehetsz.Valószínüleg teljesen törlődik a rendszerből de ez biztos nem 1-2 év.Már a vagyonrőröknek is feddhetetlenségi igazolás kell és abban az szerepel ha csináltál valamit,hogy eljárás,intézkedés alatt állt.Ahogy én olvastam a próbaidő lejártától számítva még 5-10 évig a rendszerben vagy attól függ mit követél el és milyen minősítést kapott az ügyed.Ez a vagyon őrökre vonatkozik.Gondolom egy leendő rendőrre még szigorúbb szabályok vonatkoznak.Lehet itt akár 10-12 vagy 15 év is mire eltűnsz a rendszerből de még az is előfordulhat,hogy soha nem lehetsz rendőr ha bizonyos büncselekményt követtél el(mondjuk vagyon ellenit vagy rablást vagy valami ilyesmit)mert még egy leütéses rablás esetén is megúszhatod felfüggesztettel ha fiatal korú vagy és mondjuk ötöd rendű vádlott aki csak állt és nézte ahogy a haverjai kirabolnak valakit de tevékenyen nem vett részt benne.Na egy ilyen esetnél szerintem soha nem lehetsz rendőr és örökre ugrott a fedhetetlenséged.
2012. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
2 év múlva feddhetetlen leszel, addig tanuljál, utána lehetsz rendőr.
2012. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2 év mulva feddhetetlen?:O az, hogy lehet?
2012. szept. 2. 02:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!