Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valamilyen törvény vagy...

Van valamilyen törvény vagy jogszabály arra, hogy a hibás terméket cseréljék ki újra, ne pedig javíttassák?

Figyelt kérdés

A babakocsi lábtartójánál tört el a váz. Napi használatban van a kocsi, nem tudjuk nélkülözni. 6 hónapja vásároltuk.

Köszönöm a választ!


2012. szept. 1. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen van. Hibás teljesítés esetén kérhetsz (választásod szerint) kijavítást vagy kicserélést. Főszabály szerint te dönthetsz, hogy melyiket kéred, viszont ha az eladónak többe kerül a kicserélés,mint a megjavítás,akkor nem követelheted a kicserélést.
2012. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A hibás teljesítés mit takar? Nekem jelentős kényelmetlenséget okoz nélkülözni a kocsit, mert abban alszik el csak a lányom, vinnem kell tanácsadásra, bevásárolni, stb... Szerintem többe kerül a kicserélés (38eft), mint a javítás. Szóval lényeg a dologban, hogy ráb*sztam, várhatok heteket míg meghegesztik a kocsit, addig meg a jó ég tudja, hogyan fog elaludni a kislányom... :(
2012. szept. 1. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:

keress vkit aki meghegeszti

nekem apám megcsinálná

2012. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne garanciális a kocsi, én is meghegesztetném. Apám megcsinálná, csak időközben meghalt...
2012. szept. 1. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!