Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzért, ki-be lehet sétálni...

Pénzért, ki-be lehet sétálni a pszichiátriáról? Mert ez történik.

Figyelt kérdés
Egy régi ismerősöm sajnos kőkeményen az alkohol rabja lett.A gond csak az,hogy van két kiskorú gyereke,akiket már-már a hatóságok állami gondozásba fognak venni ez miatt.Utolsó lehetőségként felajánlották neki,hogy ha befekszik önként, 6-8 hétre a pszichiátriára kezeltetni magát,akkor talán a gyerekeket nem veszik el tőle.Ez megtörtént,elsőként júliusban amikor is nyolc nap után a kezelő orvosa -zárójelentéssel- hazaengedte.Mint utólag kiderült,fizetett érte nem keveset.Ezt követően ismét olyan részegre itta magát,hogy a mentő vitte be a baleseti sebészetre,mivel össze vissza törte magát.A gyámhatóság ahelyett,hogy lépett volna,ismét önkéntes gyógykezelést követelt.Ma hat napja van megint a kórházban,és nagyon úgy néz ki,hogy hétvégén végleg hazaengedik.Gondolom ismét zsebbe nyúlt,mert igazából van miből.Én ezt az egészet nem értem.Egy hivatalos ügynek a része ez a kezelés,és nem hogy hat vagy nyolc hetet nincs a kórházban,de még egyfolytában egy hetet sem.Mégis mit ír rá a doktor úr a zárójelentésre?Nyolc nap alatt gyógyult a beteg?És ezt a gyámügy,akik követelték a kezelést ezt elfogadják??Nem értem mi folyik az egészségügyben.
2012. szept. 3. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
A pszichiátria nem börtön.
2012. szept. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze,hogy nem az.De amikor egy hivatalos szerv,történetesen a gyámhatóság ezt szabja ki feltételnek akkor nem értem az orvost,hogyan adhat ki zárójelentést.Pontosabban a beleegyezését a távozásba.
2012. szept. 4. 00:05
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Pénz beszél kutya ugat
2012. szept. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 doboszoli ***** válasza:
37%
Olvastam, valami riport regényben, hogy rendes ápoló nem enged szeszt vinni az osztályra. Ő is el akarja adni a magáét...
2012. szept. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá semmi pénz, bármikor szabadon elmehetsz. A zárójelentés meg nem azt jelenti, hogy meggyógyult a beteg, hanem, hogy ezek és ezek a vizsgálati eredmények és saját felelősségére elhagyta a kórházat.
2012. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

...amikor egy hivatalos szerv,történetesen a gyámhatóság ezt szabja ki feltételnek akkor nem értem az orvost,...


Nem az orvos számára szól a feltétel, hanem a rokonodnak.

2012. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ha valaki elmúlt 18 éves és nem áll gyámság alatt, akkor felajánljuk neki, hogy írjon alá önkéntes beleegyező nyilatkozatot. Ebben az esetben nyílt osztályra kerül, itt nem kötelezhető a maradásra.

Ha nem írja alá a nyilatkozatot - és gyámja sincs, aki aláírná - ebben az esetben van a bíróságnak lejelentve, független szakártő megvizsgálja és amennyiben úgy ítéli, kötelező kezelést ír ki. Ilyenkor nem hagyhatja el a kórházat addig, amíg a bíróság úgy nem ítéli.

Ha a 6-8 hetes kezelést nem írták ki kötelezően - márpedig mivel gondolom beszámíthatónak ítélték, hiszen alkoholista és nem pl. súlyos pszichotikus - így saját akaratból kell végigcsinálnia. Tehát az orvos nem tarthatja bent erőszakkal. Persze nagyon sok pénzért az is lehet, hogy gyógyultnak minősíti, biztosan van ilyen is.

Egyébként végleges zárót kapott? Kiengedhették adaptációs szabadságra is.

2012. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Szerintem a kérdezőnek nagyon precíz választ adtál, azonban engedj meg nekem egy helyesbítést. A 18 év feletti személyeket adott esetben gondnokság alá helyezik és az illetékes gyámhivatal gondnokot rendel ki részükre. Gyámság alatt csak kiskorú, 18 év alatti személy állhat.

2012. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7-es 15.33-as


"Beszámíthatónak ítélték,hiszen alkoholista és nem pl.súlyos phszichotikus


-Nem vagyok szakértő,de szerintem az is.Többször volt öngyilkossági kisérlete,most két hónapja hullarészegen akart kiugrani az ablakon,a gyerekei szeme láttára.Aztán súlyos depressziós,jár pszichológushoz legalábbis kéne járnia,de hol megy hol nem.Aztán kiskorúak veszélyeztetésiért eljárás volt/van ellene.Ebből már másfél évet kapott felfüggesztve tavaly.Most jön a következő tárgyalás.Sajnos egy józan napja nincs,addig iszik amíg el nem ájul valahol, de szó szerint.Idegen embereket szed össze az utcán,kórházban,strandokon,és viszi őket fel a lakásba.ott folytatódik tovább az italozás ájulásig.Egyszóval az elméje is bomlott,mert én látom rajta és sajnos ez nem vicc.


"Végleges zárót kapott?"

-Igen,júliusban 8 nap után véglegeset.de abban volt egy hétvége,amikor is kiengedték.Mi lett a vége??Ájulás egy parkban.



6-os 12.12-nek


"Nem az orvos számára szól a feltétel,hanem a rokonodnak"


-Azért ez nem teljesen így van.Egy ilyen súlyos állapotban lévő nőt,akinek több mint valószínű,hogy már mentális problémái is vannak,"kenőpénzért"nem engedek ki nyolc nap után zárójelentéssel.Ha meg önkényesen elhagyja a kórházat,akkor jelentem a beutaló szerveknek.Ez esetben a gyámhatóságnak,akik a kiskorúak érdekében kötelezték erre a kezelésre.Egyébként nem a rokonom.

2012. szept. 5. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!