Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaügyin keresztül tanfolyam...

Munkaügyin keresztül tanfolyamra mentem volna, köztartozásról kellett nyilatkozni. Eszerint nem mehetek tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Nincs szakmám, többnyire munkám sincs, vagy ha van, akkor többnyire szürke, késve vagy nem fizetős akad. Sokadszor is nekiálltam "együttműködni" az ölbe tett kezűekkel, akik majd valamikor visszavezetnek engem a munka világába, egyem meg a szívüket.


Gondoltam legyen valami hasznotok srácok, vállalok valami tanfolyamot, valahogy megoldom, akkor is ha alig kap már pénzt közben, aki még megy. Kaptam is levélben jó adag papírt, hogy töltsem ki értelemszerűen. Szépen végigrágtam magam rajta (szerencsére nem időztem a kitöltéssel, előbb végigfutottam), és mit ad Isten, az utolsó lap egy nyilatkozat arról, hogy nincs köztartozásom. Gondoltam nincs, de rászoktam már, hogy a számomra homályos fogalmaknak utánanézek. Amennyi a google-találatokból kiderült (aztán lehet, hogy a fele sem igaz): van köztartozásom, mivel én galád, egy egész tanéven át jogtalanul vettem fel az árvaellátást annakidején, pénzem meg azóta még nem volt kifizetni. Szegény elfoglalt hivatalnokoknak több mint 10 hónap kellett, hogy rájöjjenek, hogy nekem nincs is tanulói jogviszonyom, hiába is igazoltam rendes iskolalátogatási igazolással, az iskola nem vett fel valójában (túlkoros voltam, és kaptam ígéretet arra, hogy az iskola alapítványa finanszíroz. inkább az árvasági finanszírozott, legalábbis volt miből beutazni és enni valamit, meg anyámnak is adni valamennyit).


Akkoriban úgy gondoltam, nagyon nagy falat lenne nekem bizonyítani az igazamat, főleg mert nyilvánvaló a helyzet, mégis engem büntetnek. Gondoltam talán sikerül visszafizetni valahogy. Az összeg meg csak nő. És most nem lehet szakmám, csak ha azt is fizetem. Kár, hogy nincs miből, mert szakmám sincs. Értitek... Van kiút? Megoldható, hogy legyen szakmám? Megkérek mindenkit, ne piszkáljon, anélkül is elég rossz. Nem pesti körülményeket kéne elképzelni, a többségnek gondolom napnál világosabb.


2012. szept. 6. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem jól látod a kérdést.


max. annak lehetne utána nézni, hogy mennyi idő alatt évülnek el a köztartozások. de az is legalább 5 év.

2012. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Most könnyekig meghatódtam! Tényleg megteszed az államnak, hogy elfogadod, hogy még egy képzést is finanszírozzon neked a mi adónkból, ha már te eddig szürkén meg feketén? De rendes vagy! De szemetek, hogy még feltételhez is kötik! Meg még ölbe is teszik a kezüket! Felháborító!
2012. szept. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az nyugdíjfolyósítónak vagy akik küldték az árvaságit, írd le a helyzetedet és kérvényezd hogy elengedjék a tartozást, nekem is elengedték annó
2012. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Tényleg megteszed az államnak, hogy elfogadod, hogy még egy képzést is finanszírozzon neked a mi adónkból, ha már te eddig szürkén meg feketén?"


Gondolod én akarok szürkén meg feketén. Pesti-e vagy? Sokan így éldegélnek napról-napra, próbáld felfogni... Persze múlt rajtam is, hogy ma itt tartok, de azért lenne még kit okolni, ha azt hinném, hogy azzal megyek valamire vagy jól esne vagy tudom is én... Sokkal fiatalabb önmagamnak azért csak nem rónék fel mindent. Szerintem te se tedd, főleg miután a nyitóban külön kértem, hogy ne piszkálódás legyen már válaszolni vagy segíteni akarás címén. Köszönjük.

2012. szept. 7. 23:58
 5/5 A kérdező kommentje:

Elévülés akkor lenne, ha nem kapnék öt évig egyenlegközlő levelet. Ettől azért nem kell félni, szépen jön évente.


Próbáljak kérvényezni? Elég jó hír, hogy volt olyan, hogy el is engedték. Talán az én esetemben világos is, hogy jóhiszeműen jártam el. Az a gond, hogy adók módjára behajtandó, és esélyem nem volt törleszteni évekig. Kb a NAV-hoz mehetne a kérelem, onnan jön az egyenlegközlő levél is. Mondhatnám, hogy az a szerencse, hogy élek még, csak valahogy nem ez az első szó, ami eszembe jut...

2012. szept. 8. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!