Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnám megoldani,...

Hogyan tudnám megoldani, anélkül, hogy a szüleim rájönnének?

Figyelt kérdés

Kaptam 30.000 ft értékben pénzbírságot, de nem tudom kifizetni. Hogyan oldjam meg, hogy ne jöjjenek rá. Ha nem fizetem be a csekket mi fog történni?

Őket fogják értesíteni? Mit tudok tenni ez ellen? Csak jövőre leszek nagykorú, addig nem tudom mit csináljak, nem várhatom ki ameddig be nem töltöm a 18-at és akkor ledolgozom, sürgős lenne!



2012. szept. 18. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy mi történik az függ attól hogy minek a bírsága.

És ha 17 éves vagy akkor már ledolgozhatod!

Ha befizeted valahogy akkor megoldható hogy ne derüljön ki.

Ha nem fizeted be akkor mindenképp megtudják, mivel nem vagy 18 éves és a bírósági ügy esetén őket is értesítik. Vagy ha ügyeskedsz és a bírósági papírokat is eldugod akkora akkora bajba kerülhetsz hogy abból nem mászol ki egykönnyen! Nem mellesleg ha a végén a rendőrök állítanak elő azt már tuti észreveszik a szüleid!


Magyarán ha olyan a bírság akkor próbálhatsz egyezkedni velük részletfizetésről és vállalhatsz diákmunkát amiből kifizeted. Így lehet esélye hogy nem tudják meg.


De ha nem fizetsz akkor csak dagadni fog a büntetés és mindenképp kiderül!


Szerintem szólj a szüleidnek. Akkora probléma nem lehet hogy ne értsék meg. Max megdumálod velük hogy a diákmunkából visszafizeted nekik. Ez szerintem egyszerűbb is. Én ez utóbbit javaslom!

2012. szept. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem fogod tudni kifizetni, akkor a szüleid még büntetést is kaphatnak.

Én inkább azt javaslom, hogy vagy dolgozd le, vagy állj a szüleid elé, és mond meg nekik, hogy hibáztál, kaptál egy 30.000 ft. adósságot.

2012. szept. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Ha nincs 30 000 forintod, akkor el kell mondanod a szüleidnek, aztán nyelni egy hatalmasat, hogy mit szólnak hozzá. Utána pedig (miután kifizették) valahogy próbálj meg pénzt szerezni, és minél hamarabb visszaadni nekik a pénzt. Persze attól is függ, mennyire kell sürgősen befizetni, lehet hogy addig még össze tudod munkával gyűjteni a pénzt, de akkor is mondd el nekik. Én ezt tenném. Sajnos r.h.d.t egy rendőrállamban élünk, a kékkabátosok mindent megengednek maguknak mostanság, egy üzleti vállalkozás az egész munkájuk saját zsebre. Lehet hogy Te nem is tehetsz a bírságról, hanem ez az állítólagos "konzervatív keresztény nemzeti" jogállam .
2012. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak hogy alátámasszam előző érvemet, 16 évesen (még a Medgyesi kormány alatt) ültem egy padon, és leült mellém egy hajléktalan férfi borosüveggel. Arra ment két rendőr, és nem csak őt bírságolták meg utcai szeszfogyasztásért, hanem engem is... az 10 rugó volt, és sehogy nem tudtam megúszni.
2012. szept. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm 1. válaszadó, igen 17 vagyok, akkor ezekszerint le is tudnám valahogy dolgozni, annak mi a menete?
2012. szept. 18. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Na ez nem mindegy.

Mert ha az "állam" büntetett meg akkor azt le tudod dolgozni amint a bíróság erről határozatot hoz(vagyis dönthetsz hogy befizeted vagy ledolgozod) de persze nem minden büntetésnél de soknál ez lehetséges!


Pl hangoskodtál és csendháborításért megbüntettek akkor azt megfizeted vagy ledolgozod. De ott is bírósági ítélet után választhatsz és azt vélhetően megtudják a szüleid!


Amennyiben magáncégtől kapsz büntetést ott a pénzért fognak perelni és valoszínű nincs lehetőség ledolgozásra. Ők is végül bíróságra viszik majd az ügyet és az kiderül. De ők csak pénzt fogadnak el...


A lényeg, hogyha el akarod tussolni(ami szerintem rossz ötlet mert rengeteg a komplikáció!!) akkor egyezkedj a részletfizetésről és keress hétvégi diákmunkát amivel ki tudod fizetni.

Ha ez nem sikerül akkor a szüleid előbb-utóbb megtudják...

2012. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!