Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A start kártya kiváltásához...

Carena kérdése:

A start kártya kiváltásához tényleg szükséges 3 hónap munkanélkülire bejelentkezni? Ez az új törvény? Vagy csak átmegyek az APEHhez és megkapom egyből?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 19:41
 1/4 Komplikato ***** válasza:

Úgy tudom ha pályakezdő vagy nem kell várni 3 hónapot, de kérdezd meg a hozzád legközelebbi munkaügyi kirendeltségen.

Ha nem pályakezdő vagy , akkor 3 hónap után kérned kell a munkaügytől igazolást (ez csak pár napig érvényes!) és azzal átslattyogni az APEH ... izé ... NAV-hoz és igényelni a kártyát. Viszont nekem azt mondták ha van eszem CSAK akkor kérjem ki ha van biztos állás, mert csak egy évig érvényes és akkor is ketyeg ha nincs állásod, a leendő munkaadónak meg nem annyira jó egy csak 8 hónapig érvényes kártya ugye.

2012. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kereken két hónapot dolgoztam,de nem a szakmámban. Azért lett most ez felfüggesztve a tegnapi nappal,mivel kellene ez a kártya nekem. Ki lettem jelentve,addig míg nem kapom kézhez. Ez egy biztos munka,nem veszne el. Azt tudom,hogy folyamatos az 1 év. Köszi szépen a válaszodat! Holnap megyek be a munkaügyire intézni ezt akkor.
2012. szept. 18. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Három hónap regisztrált álláskeresőnek kell lenned ahhoz,hogy megkapd a Start Bónusz kártyát.Ezt valóban csak akkor érdemes kiváltanod,ha biztosan felvesznek a munkahelyre.Előző nap érdemes kiváltanod,akkor már másnap be is jelenthetnek.Pályakezdőknél nem tudom,hogy működik,én tegnap váltottam ki,ma már be vagyok jelentve.
2012. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ma voltam a munkaügyin. 3hónap kell!
2012. szept. 19. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!