Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy középiskolában egy tanár...

Egy középiskolában egy tanár óra alatt szidhatja a melegeket, miközben egy homoszexuális fiú is van az osztályban, aki nyíltan vállalja másságát?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 22:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és nem is politizálhatna ennek ellenére nekem sok tanárom volt akit ez nem érdekelt.

Nekem a matektanárom és a biológiatanárom is cigányozott,úgy,hogy voltak cigányok az iskolában.Semmi nem lett belőle, nem is lesz.

2012. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

*voltak cigányok az osztályban.

és szidta a cigányokat nem csak azt mondta,hogy "te cigány" hanem keményen....és ugyan igaza volt,de szerintem ezt mégse kéne...

2012. szept. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
nem szidhatja, akkor sem, ha van az osztályban meleg, akkor sem, ha nincs.
2012. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%
Szabad országban élünk.Mindenki azt mond amit szabad.
2012. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Vadkan01 ***** válasza:
40%
mindent lehet. a törvényben is az van hogy nem lehet gyilkolni és mégis megteszik, habár (még) szólásszabadság van úgyhogy mondhatja.
2012. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
A tanár érvelhet a melegség ellen, de ha trágár módon ócsárolni kezdi a tanulót, az becsületsértés, ami viszont bűncselekmény.
2012. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
3%
A btk egyetlen paragrafusa sem tiltja meg, hogy vélmeényt nyílvánítson róluk.
2012. szept. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
Etikátlan és tanárhoz méltatlan viselkedés. Sajnos nekem is volt ilyen tanárom, utáltam is rendesen, pedig egyébként jól tanított, mégis rühelltem az óráit.
2012. szept. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanár példakép kellene hogy legyen. Így semmiféle uszítást más identitású emberek ellen nem tehet. Neki kutyakötelessége, hogy elfogadásra, békességre tanítsa a gyerekeket és erre mutasson példát. A szólásszabadságát odahaza csak a civil életében gyakorolhatja és nem az óráján. De az igazi az lenne, ha az ilyen gondolkodásút már az egyetemeken kiszűrnék és nem lehetne tanár.
2012. szept. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

"Szabad országban élünk.Mindenki azt mond amit szabad."


a szólásszabadság nem azt jelenti, hogy bármit mondhat. hanem, hogy bármit mondhat, amíg azzal mást nem sérteget.

2012. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!