Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önkormányzati lakás főbérlet...

Önkormányzati lakás főbérlet megszerzése? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Önkormányzati lakásban lakunk 30 éve.

Édesanyám meghalt 3 évvel ezelőtt.

A lakásban 6 éve egyedül lakom, anno amikor meghalt anyu akkor hátramaradt utána 500.000 Ft TARTOZÁS

Amit én egy személyben rendeztem halála után 1 hónapra.

A következő év sajnos úgy telt el,ahol dolgoztam 3 helyen sehonnan nem kaptam meg a fizetésemet, ( a mai napig sem )

Tartozások gyűltek össze év végére szintén 500.000 Ft kb.

Azt tavaly egy összegben szintén rendezve lett, a nevelőapám aki eddig természetesen nem lakott velem 6 éve már, gondolta az új barátnőjével aki iszik" így kényelmes neki ideköltözik és engem kitesz az utcára.

Időközben a bérleti jogviszonyt visszavonták ideglenesen,de májusban lehetett kérvényezni annak helyreállítását.

Beadtam Májusban az igénylésem a lakásra, valaki valamiért visszatartotta bent a papíromat,mert nevelőapám beadta a kérvényt Augusztusban , az övé közgyűlés elé ment, az enyém Május óta NEM !

Levélben értesítettek,hogy menjen be és írja meg a bérlei szerződést 1 évre , viszont amikor bementem,akkor azt mondták,hogy várjak még 3 napot mert az én kérelmem moost megy csak a bizottság elé.

Kérdésem az lenne,hogy ha ebben az esetben én fizettem ki mindent akkor csak úgy kitehetnek az utcára és Ő megkapja a lakásbérletet , vagy pedig van rá esély arra,hogy megkapjam.

Amennyiben azért nem kapom meg,mert az ő levele előbb beérkezett ,támadható-e ez számomra?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.



#Főbérlet
2012. szept. 23. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

1/Kik és milyen jogcímen vannak bejelentve??

2/A nevelőapád az édesanyád férje,vagy élettársa volt??

3/Az édesanyád halálakor a nevelőapád ott lakott?

4/ A bérleti szerződés az önkormányzattal, kinek a nevére szólt??

5/Az 500 ezer forint milyen tartozás volt??

2012. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1, én vagyok csak bejelentve a lakásba

2,Igen férje volt halálakor előtte nem sokkal házasodtak össze újra.

3, Nem akkor a nevelőapám nem lakott csak egyedül laktam benne.

4, A nagymamám volt az első bérlő utána édesanyám kapta meg a főbérleti jogot így szállt a nevelőapámra,hiába én laktam ott egyedül.

5,Lakbér illetve fűtéselmaradás volt,minkét esetben.

2012. szept. 23. 20:26
 3/3 A kérdező kommentje:

Édesanyám halála előtt 1évvel ment feleségül újra hozzá ha ez számít valamit..

Köszönöm előre is a választ.

2012. szept. 23. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!