Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jogosítványom egy hét múlva...

A jogosítványom egy hét múlva lejár, de szakorvosi vizsgálatra október közepére kaptam időpontot. A lejárat után van-e türelmi idő, vagy a lejárat napját követő naptól már nem vezethetek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 26. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Nincs türelmi idő. Újítsd meg a lejárata előtt. Ha ez az orvos nem ér rá akkor másiknál.
2012. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Fizetős magándoktorhoz menj mert 5-10szer annyiba kerül majd a jogsi újra kiváltása mint amennyit a magándokinak fizetsz.
2012. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Jól gondolom, hogy nem sima B-s jogsiról van szó? Mert ahhoz gyakorlatilag bármelyik háziorvos megcsinálhatja a vizsgálatot.
2012. szept. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Én akkor sem értem, ha bármilyen jogsiról van szó. Nekem Személy, teher, nehézpót van orvosi kettes csoporttal és mégis azonnal megcsinálták. El kellett olvasnom néhány számot a falról meg megmérték a vérnyomásom. Kb tíz másodperc volt, szerintem ennyi időt bármely orvos tud szakítani.
2012. szept. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Magunk közt szólva azt sem értem mért kell ehhez orvos. Ők is leszarják az egészet, csak az a része érdekli az orvost mikor leteszem a pénzt az asztalra. Az meg Mariska néni is meg tudná állapítani, hogy látom -e a számokat a falon, vagy magas -e a vérnyomásom. Teljesen fölöslegesnek tartom ezt az orvosi alkalmasságit.
2012. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ és nagyon egyetértek az egész eljárásra vonatkozó bíráló megjegyzésekkel. Az esetemben az a probléma, hogy a cukrom a megengedett tartomány felső részében van és a háziorvosom elküldött dietetikushoz, aki csak október közepére tudott időpontot adni. Így most már nem mehetek el egy kibélelt borítékkal a másik háziorvoshoz, mert ezek körbe-karikába feljelentgetik itt egymást. Az az érdekes az egészben, hogy az előző hosszabbításkor a saját háziorvosom szabin volt, a másik orvos asszisztensnője átnézte a régi jogosítványomat, rám nézett és megkérdezte, hogy akkor most módosíthatjuk-e úgy, hogy "szemüveggel alkalmas". Utána stimpli, aláírás és mehettem az okmányirodába.

Most pedig szétdurranhatok mérgemben.

2012. szept. 26. 20:08
 7/7 anonim ***** válasza:
értem én, hogy neked méreg, meg egyebek, de azért én, aki esetlegen az általad vezetett jármű közelében tartózkodik, hagy kérjelek már meg arra, hogy vizsgáltasd már ki magad b*zmeg, és ne a volán mögött legyél már rosszul!
2012. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!