Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » MOKK által küldött fizetési...

MOKK által küldött fizetési meghagyás után tudok-e egyezkedni a kibocsájtó céggel? Mert szeretném rendezni a tartozásom de csak részletekben tudnám ezt az összeget kifizetni 720000. - ft-ról van szó meg gondolom egy halom kamatról?

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt most vagy ellentmondasz (kézhezvételtől számított 15 napon belül), és akkor polgári per lesz (ott majd meg lehet egyezni), vagy nem mondasz ellent, a fizetési meghagyás jogerőre emelkedik, és akkor végrehajtható lesz. A végrehajtás alatt szintén megpróbálhatsz majd egyezkedni.

Mindkét esetben sajnos a költségeket is állnod kell már majd.

2012. szept. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

közjegyzőnél lehet kérni részletfizetést

ebben közjegyző dönt

nem a cég (nem a hitelező)

tehát írj levelet kibocsátó közjegyzőnek

hogy elismered de részletekben tudsz fizetni csak

2012. szept. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez tévedés, a közjegyző nem dönthet ebben. Itt csak ellentmondás, vagy jogerőre emelkedés van.

A közjegyző nem bíróság, hogy bármiben döntsön!!

2012. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

pedig lehet kérni a közjegyzőtől


és a közjegyző engedélyezi vagy elutasítja

lehet ellene fellebbezni egyébként


a közjegyző pont, hogy úgy viselkedik fmh-ban, mint ha bíróság lenne


idézet a törvényből


A fizetési meghagyásos eljárásban bizonyítási eljárás lefolytatásának nincs helye.


Ez a rendelkezés nem akadályozza a költségkedvezmény, valamint a részletfizetés és fizetésre halasztás engedélyezése iránti kérelem alaposságának a közjegyző általi megvizsgálását.


Nem tekinthető a fizetési meghagyás megtámadásának, ha a kötelezett csak a fizetésre halasztás vagy részletfizetés engedélyezését kéri;


fizetésre halasztás vagy részletfizetés engedélyezése iránti kérelem előterjesztésére kizárólag az ellentmondásra nyitva álló határidőn belül van lehetőség.


A közjegyző a kötelezett részére, indokolt kérelme alapján, kivételesen fizetésre halasztást vagy részletfizetést engedélyezhet, ha ez a felek méltányos érdekeinek mérlegelése alapján vagy a kötelezettség természetére való tekintettel indokoltnak mutatkozik. A közjegyző a kérelem elbírálásánál figyelembe veszi a feleknek az ügy vitelében megnyilvánult jó- vagy rosszhiszeműségét is. Részletekben való teljesítés engedélyezése esetében bármely részlet megfizetésének elmulasztása esetében az egész tartozás esedékessé válik.


[link]

2012. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos én is hasonló cipőbe vagyok egy szaros telenor laptop miatt, csak én azért nemtudtam fizetni mert kirugtak a munkahelyemről időközben és nem volt melóm :/ Amíg volt fizettem.. :/ De most jövök kb nekik 250-300ezer ft körül.Már kaptam 2 felszólítást kihajintottam a p.csába.. Vmi Tóth B Gábor vagy kicsoda.. Hallottatok már róla valamit? Sajnos mivel jelenleg is munkanélküli vagyok sajnos nemtudok fizetni :(
2013. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

És most szerinted attól, hogy kidobod a felszólításokat, mi oldódik meg?

Legalább felvennéd velük a kapcsolatot, és egyezkednél.


Tipikus hülye hozzáállás, hogy "nekem ne írogassanak", aztán meg nem érted, miért kopogtat majd a végrehajtó, és mindenki szemét lesz, hogy szegény embernek esélyt sem adnak... Pedig itt lenne az esély, csak te ahelyett, hogy reagálnál, kidobálod a felszólításokat.

Egyébként még lehet, kapnál részletfizetést, vagy lenne valami megoldás, de ezzel, amit csinálsz, csak bőszíted őket.


Nagyon buta vagy, ne is haragudj.

Sajnos ezer ilyennel találkozom a munkám során. (Ügyvédjelölt vagyok.)

2013. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megértelek de jelenleg örülök ha enni tudok..
2013. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És akkor később mi lesz???
2013. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiköltöztem külföldre, az lett.Magyarba élni..
2013. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Majd meglepődsz, mikor megy neked egy európai fizetési meghagyás...
2013. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!