Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Te engedélyeznéd a "kegyes...

Te engedélyeznéd a "kegyes halált"?

Figyelt kérdés
Ha valaki gyógyíthatatlan beteg, nagy fájdalmai vannak, és kérné ezt a lehetőséget, te engedélyeznéd?

2012. szept. 29. 21:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Igen.
2012. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

én csak azt, hogy ne tartsák mesterségesen életben, ha úgyis reménytelen

a direkt "megölést" pl. injekcióval ,ilyesmi, azt semmiképp

2012. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Én igen!

Az már nem élet, hogy gépre van kötve és anélkül már létezni sem tud! Ha szeretik őt, akkor el is kell engedni! Nem könnyű, de inkább ez, mint hogy szenvedjen.

2012. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen engedélyezném.
2012. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen. Embertelennek tartom, hogy haldoklókat akaratuk ellenére gépekkel tartsanak "életben", ez a hozzátartozók önzősége. Érdekes, a háziállatokat bármikor, egy szóra elaltatják, és mekkora a felháborodás, ha ugyanezt emberrel szeretné valaki tenni... Senkit nincs jogunk életben tartani, ha nem akarja.
2012. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha beszámítható és egy 3-5 tagú bizottság is igent mond, minden további nélkül.
2012. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

A kérdés azért kicsit bonyolultabb, mert létezik "aktív" (pl. méreginjekció) és "passzív" (pl. leveszik a gépekről) eutanázia, valamint "önkéntes" (maga a beteg kéri) és "nem önkéntes" (pl. eszméletlen a beteg).


Amúgy én személy szerint az aktívat és passzívat is engedélyezném önkéntes formában, mert annak tényleg semmi értelme sincs, hogy valakinek azért nyújtják meg pár hónappal az életét, hogy csak szenvedjen és könyörögjön a fájdalomcsillapítóért és/vagy halálért, mert annyira szenved... Ha én lennék ilyen helyzetben, én mindenképp kérném.


Az igazi morális kérdés inkább ok kezdődik, hogy mi van azokkal, akik nem haldokolnak, viszont nagyon szenvednek, például, ha valaki nyaktól lefelé teljesen lebénul és úgy kéri az eutanáziát. De ez már másik kérdés, csak gondoltam, hogy itt is felvillantom ezt témát.

2012. szept. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Morbid vicc:


Férj tesped a kanapén, sörrel a kezében nézi a meccset. Bambul előre, aztán odaszól a feleségnek:

-drágám, ha engem baleset érne és öntudatlanul, gépre kötve élnék, miközben egy folyadékot csöpög belém, kérlek ne hagyj tovább szenvedni!

-rendben szivem - feleli az asszony, erre odamegy a férjéhez, kiveszi a kezéből a sört és kihúzza a TV-t a konnektorból.

2012. szept. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Tudod, aki ilyen helyzetben fekszik, az el akar menni, ő már nem szeretne köztünk lenni, mi mégis itt tartjuk, csak mert nem bírjuk elengedni. Szomorú dolog ez tudom, de ő már sosem fog felépülni, sosem fog normális életet élni, vagy akár életet is, egész életében gépre lenne kötve. Sajnos nem lehet segíteni rajtuk, de embertelen dolog akaratuk ellenére itt tartani őket, mikor nekik már csak szenvedés minden perc. El kell tudnunk őket engedni... Bár ez nekünk, élőknek nehéz. Igen, önző lény az ember...
2012. szept. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Sziasztok! Igen érdekes kérdés!

Vajon a Magyar Állam felnőttnek tekinti-e az állampolgárait? Tud arról gondoskodni,hogy kordában tartsa az eutanáziához tartozó dolgokat? Pl:orvos,nővér,családtagok érdeke,a beteg anyagi helyzete,elmeállapota? Miért van az,ha beteg az ember annál jobban ragsszkodik az élethez? Lehet-e kényszeríteni arra beteg embereket,hogy a fájdalmaival várjon annyi időt amíg az orvostudomány elérkezik a betegség meggyógyításához? A jelenlegi politikai helyzetben biztosan ellenezném,mert nem látom annak a biztosítását,hogy a ténylegesen beteg embernek érvényesülhet az akarata!Akinek volt ügye a bírósági szakértőkkel az tudja,hogy ők sem igent sem nemet nem tudnak mondani.Avagy tekintsünk egy egyszerű leszázalékolási folyamatot:levágták a lábát vagy tolószékes illetve gyógyíthatatlan beteg,de az orvos szerint "munkaképes".Kinek kellene megállapítani egy súlyos betegről,hogy joga van a halálhoz?

2012. szept. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!