Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet a Gyámhatóságot...

Hogyan lehet a Gyámhatóságot feljelenteni, intézkedéseit felülbíráltatni?

Figyelt kérdés
Apám halálát követően Édesanyám egyik szemfüles unokája Édesanyám személyi igazolványát (a helyi gyámügy javaslatára!!!)és minden személyes iratait a lakásból elvitte, majd arra akarta rávenni súlyos demens Édesanyámat, hogy a bankkártyájához, a bankban elhelyezett pénzéhez hozzáférjen. Miután mi a halálesetet követő 3. napon a fiammal Édesanyámhoz költöztem, engem akartak rávenni, hogy vigyem Anyukámat az OTP-be. Miután felfedeztem, hogy nincs meg a személyi igazolványa, azonnal elmentünk a rendőrségre feljelentést tenni. A korrupt rendőrök sem tettek semmit, viszont az unoka rekord idő alatt elindította a gyámság alá helyezését. Édesanyám mellől egy percre sem tágítottam, én hoztam helyre, mert olyan szinten volt elhanyagolva a személyi higiéniájától a lakásig, hogy az vérlázító volt. (a bíróságon azt állította, hogy ő ápolta és gondozta!) A tárgyalásra engem, mint lányát nem engedtek be! A gyámügy a (kérésemre) a fiamat jelölte meg ideiglenes gondnokának. Közben kiderült, hogy anyám nemcsak súlyos demens, hanem rákos beteg, sipolya van, amit azonnal műttetni kellett, majd ezután idősek otthonában helyeztettük el, mert ez már meghaladta minden erőnket. Mivel a lakóhelyünk 200 km-re van, ezért áthelyeztettük a mi városunkban lévő Idősek Otthonába, hogy rendszeresen tudjuk őt látogatni. Eközben a gyámügy - miután a problémák oroszlánrészét elvégeztük - a fiamtól elvették a gondnokságot, és egy hivatásos gondnoknak adta át. Az indoklásban olyanokat állítanak, hogy Édesanyám magára lett hagyva, .. és úgy állítanak be bennünket, mint aki árt Anyukámnak.. A lakás az én fiamé, Anyukám a haszonélvező, a rezsit nem kell fizetnie, viszont a fiam nem adhatja ki a lakást, csak a gyámügy. Mivel nagy a távolság, arra akarják rávenni a fiamat, hogy adja el a lakást, ami azzal járna, hogy Anyám haszonélvezeti jogát megváltsa, ha albérletbe lenne kiadva a lakást, annak bevételei is Anyámat illeti. A gyámügy nem akar ebben segíteni, aljasak, korruptak, szerintem összejátszanak a másik városban lévő gyámüggyel.. ezt senki ne tudja meg, mi megy itt!

#rendőrség #bíróság #Gyámügy #feljelentés #súlyos demens #gondnokság alá vétel #gyámügy döntésének felülbíráltatása
2012. szept. 30. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

már miért kéne eladnia a fiadnak a lakását ??!! Ezt ne tegye!


kérdezzétek meg, hogy a nagymama haszonélvezetének megváltásáért mennyit kérnének.

Fizessétek ki, onnantól önállóan rendelkezhettek a lakéssal.

2012. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha a lakást sikerülne eladni 5 millióért, akkor ennek a hiénának (unoka) kb egy millát kéne adnom! NEM adok egy fillért sem ennek a piócának! Inkább fizetem a rezsit a semmire, de ennek egy megveszekedett fillért sem!
2015. máj. 31. 23:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól értem? az unoka gondozta, csak nem rendesen, ő volt vele, és te később fedezted fel, hogy el van hanyagolva?Tényleg jó ötlet, hogy megváltsátok a, és haszonélvezeti jogát, aztán senki semmit nem követelhet a fiad lakéséból. Addig tényleg a haszonélvező kiadhatja albérlet
2015. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kiadhatja albérletbe, és övé a haszon.


Az unoka miért követel rajtad 1 milliót?


A költségeket ki viseli? fedezi a nyugdíja az ellátását?

2015. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egy korrupt szervezet a biróságnal lehet
2015. dec. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A pióca unoka egy percig nem ápolta, nem gondozta, de még csak nem is látogatta rendszeresen, csak akkor ment fel hozzájuk, amikor kellett neki szórakozásra mani!Dolgozni, semmi, csak az élvezeteknek él. Kihasznál mindenkit a környezetében, egy ingyenélő élősködő sunyi p..csa, aki azért jár dizsibe, hogy áldozatokat szedjen, akik fizetik neki a luxus cuccait! Egy nyilas senkiházi nőről van szó, nem is ragozom tovább!
2016. jan. 2. 13:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!