Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2011 oktoberben a volt férjem...

Ivánkoné Erika kérdése:

2011 oktoberben a volt férjem munkaviszonya megszűnt 16,5 hónapra kapott végkielégitést melyből levonták a 40% gyerektartást, amit meg is kaptam. Most 16,5 hóig nem akar fizetni. Jár-e nekem most is a gyerektartás?

Figyelt kérdés
A volt férjem most alá akar iratni velem egy megállapodást, hogy arra a 16,5 hónapra lemondok a gyerektartásról, mert ő ezt előre kifizette. Köteles vagyok-e aláirni ezt a megállapodást valóban nem jár a gyerektartás? A birósági egyezségben azszerepel, hogy minden jövedelméből jár a 40% vagy gyerekenként 11 450 Ft. Azzal fenyeget, hogy ha nem irom alá akkor minden költséget velem fog megfizettetni, mint ügyvád perköltség stb. Van ilyen esetben előre fizetés vagy sem?
2012. okt. 6. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha megkaptad, akkor szerintem Írd alá. Nem lehet tudni mikor kap munkát stb., szerintem azért érezhetnéd, hogy nem jogos, hogy duplán kéred.
2012. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem jogos, ha minden jövedelméből fizetnie kell. Most ez a végkielégítés jövedelem volt, ha lesz munkája, akkor abból is le fogják vonni. Ha nem lesz, nem fogják. De ettől még a végkielégítésből levont gyt. nem "előre fizetés". Ha jutalmat kapott volna, abból is levonják, és az sem előre fizetés. Én azért nem értem, hogy ilyenkor miért akarnak kevesebbet fizetni, vagy miért írják sokan azt, hogy ez az apuka "lehúzása", mert ha együtt élnek, abból a pénzből a gyerek is részesül, kicsi a valószínűsége, hogy apuka kizárólag magára költi a plusz pénzt. Viszont azért, mert elváltak, a gyerek nem kerülhet hátrányosabb helyzetbe mintha együtt élnének, ezért is van úgy fogalmazva, hogy minden jövedelméből és nem úgy, hogy a havi fizetéséből. Én mondjuk ezt a "külön pénzt" biztos eltenném a gyereknek egy számlára, ha apukának lesz jövedelme és vonják a gyt-t akkor megmarad, ha nem lesz és nem fizet, akkor havi összegre lebontva érdemes kiveszegetni addig amíg szükséges.
2012. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azóta is folyamatosan van munkája és abból a jövedelméből nem akar fizetni. Természetesen más lenne a helyzet, ha nem dolgozna, akkor én sem kérnék semmit.
2012. okt. 6. 14:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Most akkor nem értem, nem az van, hogy előre kifizette 16,5 hónapra?

Ha előre odaadta, amikor minek követelnéd?

2012. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a kínod. Ha már megkapta a végkielégítésből, mit akarsz még?
2012. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16,5 hónapig nem jár neked lószar sem.
2012. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" mert ő ezt előre kifizette"


Tegyük fel, ha a főnököd 16,5 hónapra előre odaadja a fizetésedet, akkor van jogod követelni a béredet minden hónapban?


Na itt a válasz :)

2012. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 belapus ***** válasza:
Ha most többet keres, mint azelőtt, a különbözetre talán igényt formálhatnál 16,5 hónapig.
2012. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Minden jövedelméből jár a levonás, így a végkielégítésből is. Gondolom a gyermekre költöd, ismerve az árakat. Ha ugrál az "apa", akkor érdemes olyan valamire költeni, amivel tudod igazolni, hogy a gyermekre költötted és csakis az ő hasznát szolgálja. Computer, ruha, nyelvtanfolyam stb. Csakis így tudod kivédeni, hogy kekeckedjen. Igyekezz mindig diplomatikus lenni és a gyerek érdekeit előtérbe helyezni, akkor nem érhet vád, hogy Te éled fel. Tapasztalatból mondom.
2012. dec. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!