Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölhetem az adósságot?

Örökölhetem az adósságot?

Figyelt kérdés

A páromnak van hiteltartozása ha összeházasodunk és ne adj Isten őt éri valami én akkor örökölhetem ezt az adósságot?

Vagy házassági szerződés lenne a megoldás?



2012. okt. 7. 08:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
58%

Szia! Ha van gyerek akkor a gyerek fog örökölni.


Nekem apunak jelzáloghitele volt,meghalt és én örököltem,de anyunak kellett adóstársnak lenni.

2012. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem lehet örökölni. A jelzáloghitel azért más, mert ott Te a lakást örökölted tulajdonképpen a jelzáloghitel nélkül fennmaradó összeget. Azaz vagy eladod a lakást kifizeted a bankot és a maradék pénzt örökölted, vagy a lakás kell és akkor valóban fizetheted a törlesztőt tovább. Tehát pl. ha valaki szerencsjáték rabja és felvesz kölcsön a banktól és azt is eljátsza és nem fizeti szerintem az örökös ezt nem örökölheti. Miért büntetnék őt a másik felelőtlensége miatt?
2012. okt. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Adósságot csak akkor lehet örökölni, ha van ingatlan is amit örökölsz. De az ingatlanról le is lehet mondani, akkor az adósság sem öröklődik.
2012. okt. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Az örökségről le lehet mondani,ha csak adósságot örököl valaki akkor célszerű ezt választani.
2012. okt. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

1. Ha a párodnak MOST van tartozása, az mindig külön vagyona marad, függetlenül attól, hogy össz vagytok-e házasodva.

2. Te nem örökölsz a férjed után, csak az ö gyerekei.

3. Adóságot csak a pozitiv vagyon értékéig lehet örökölni, azon felül nem, hacsak ÖNKÉNT át nem vállalja az örökös.

2012. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom pontosan hogy van ez.


Én ezt úgy tudom, addig nem mondják meg, hogy adósság vagy örökség, ameddig el nem fogadod az örökséget.


Vagyis:

Kinai nagynénid meghal, felkeresnek, hogy vedd át az örökségét, felveszed, és akkor tudod meg hogy adósság.


(nem tudom hogy így van-e pontosan, de így olvastam valahol, okosabbak majd lereagálják :D )

2012. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
6-os na, ez a kizárt, hogy így legyen...
2012. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tehát (mert egy sem volt, amelyik hibátlanul kifejtette volna):


1. A férjed után akkor örökölsz tulajdont, ha nincs gyermeke. (Akár közös, akár csak az övé.)

2. Az örökös, ha nem utasítja vissza a hagyatékot, akkor is csak a hagyaték értékének erejéig fele az örökhagyó tartozásaiért.


Emiatt házassági szerződést kötni felesleges. Csak emiatt legalábbis.

2012. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ma 11:57-es: Amit irsz, az hülyeség, mert CSAK adóságot örökölni nem lehet.
2012. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért írtam, hogy oktassatok ki, mert én se hittem el, csak egy hülye ember mesélte ezt be nekem.


Erre mindenki lepontoz, így hát én is ezt teszem.

2012. okt. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!