Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mai nap folyamán valaki...

A mai nap folyamán valaki megváltoztatta a facebook jelszavamat?

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán valaki megváltoztatta a facebook jelszavamat. Miután a jelszavam 23 random generált karakter volt feltételezem nem megfejtették, hanem egy keylogger áldozata lettem egy publikus helyen. A facebook értesített az e-mail címemmen. Vajon az email címem jelszavát is tudnia kellett ha megtudta változtatni a jelszavam? Your password was changed from the following location: Monor, PE, HU (IP=89.132.4.181) Jelentsem az upc nek vagy probálkozzam a rendörségen? Félelmem abból származik hogy ugyan azt a jelszót használom több helyen is. A jelszóváltások mnegtörténtek de nem érzem jó végső megoldásnak.

2012. okt. 7. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Senki nem fog foglalkozni az ügyeddel, ennél "nagyobb" ügyeket dobnak a kukába pl: bicikli lopások.


Lehet régimódi vagyok, de a banki és egyéb fontos ügyeimet sem az interneten rendezem, mert biztonságtalannak tartom.

Facebookot meg szard le, kit érdekel? Nekem is van, de nem tudom minek...Azt feltörheti bárki, nincs ott semmi.

Leírásod alapján azt gondolom hogy kellően értesz a témához, tudod hogy publikus helyen nemgond ellopni egy jelszavat.

2012. okt. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazad van tényleg nem biztosnágos az internet, engem csak az zavart hogy az alany beszólt az ismserőseimnek és inzultálta őket. de a nyomósabb indok inkább az hogy félek hogy ha betud lépni az e-mailembe onantól kezdve operálhat akár a paypalomal is
2012. okt. 7. 23:06
 3/10 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok azzal is hogy a rendőrségen kiröhögnének ezzel de mégis csak Levéltitok megsértése? Rágalmazás, becsületsértés, személyiségi jog?
2012. okt. 7. 23:09
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
örülj neki. ne facebokozz csak a csírák fészbukolnak
2012. okt. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok ilyenekben zseni, de lehet, hogy az lenne a legjobb, ha ilyenkor e-mail címet is változtatnál, nem csak jelszót. Azt nem tudom, hogy te hol laksz, és hogy ez a monori illető(?) ismer-e téged, és ez okból törte-e fel, de megeshet, hogy valami műszaki zsenik által kreált program volt, ami végigmegy sok ember profilján, és amit csak tud, feltör. Előfordulhat, hogy ez az IP cím sem létezik. Ezeknek bárki áldozatául eshet, a legjobb, ha mindenhol más - a belépéshez szükséges - adat van megadva. Facebookon pedig nem kell semmi más adat a jelszó megváltoztatásához, csak a régi jelszó. Tudom, ezzel nem sokat segítettem, de többet nem tudok erről.
2012. okt. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
tévedtek. A rendőrség harap az ilyesmire. Ez nem biciklilopás, hanem bűncselekmény, aminek letöltendő szabadságvesztés a büntetési tétele. Ismeretlen tettes ellen tedd meg a feljelentést, az ip cím átadásával. Ha nagyon amatőr az ürge, holnapra meg is lesz. Mint a tag, aki lila Wartburggal ment lopni.
2012. okt. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A adsl-89-132-4-181.monoradsl.monornet.hu hostról megváltoztatott jelszó lehet ugyan kiindulópont BTK 300/C megvalósulását bizonyítani, de például lehetetlen bizonyítani, hogy ki ült annál a gépnél, mikor a jelszavad megváltozott. Lehetetlen bizonyítani továbbá, hogy nem egy hacker dolgozott arról az IPről mondjuk egy rootkit segítségével. A facebook egy mindenki számára elérhető közösségi oldal, aki oda regisztrál, kénytelen számolni azzal, hogy a fiókját feltörik. Az e-mail címeddel kapcsolatban, ha a Gmailt használod, ott pl. láthatod, hogy történt e idegen IPről belépés. Ugyanazt a jelszót használni több helyen pedig botorság, pont a fenti aggodalmad miatt.
2012. okt. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

"A facebook egy mindenki számára elérhető közösségi oldal, aki oda regisztrál, kénytelen számolni azzal, hogy a fiókját feltörik."


Ez így igaz, de akkor is bűncselekmény. A bizonyíthatóságnál az ip cím valóban csak egy esély, csak akkor bizonyító erejű, ha az elkövető volt olyan buta, hogy a gépén letárolta az előzményeket és a rendőrség a gépét lefoglalja. De ekkora marha szerintem a világon nincs.


Ha nem esett károd, akkor javasolt az ügy elfelejtése és a védelem megszervezése (nyilvános helyről véletlenül sem lépünk be olyan oldalra, ahol bizalmas levelezést folytatunk, vonatkozik ez a nyilvános wifi hálózatokra is!), javasolt a vírusirtó cseréje, illetve a telefonod védelme adathalász alkalmazások ellen. Illetve belépésnél figyeld a böngészőben lévő URL-t, nehogy phishing áldozata legyél. Ennyit tudsz tenni. Egy darabig figyeld a belépéseket a facebookon és a gmailen is.

2012. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
"Senki nem fog foglalkozni az ügyeddel, ennél "nagyobb" ügyeket dobnak a kukába pl: bicikli lopások." A különbség csak annyi, hogyha vki ellopja a bicajodat, az nem fog tudni a neveddel visszaélni, és tönkretenni a baráti kapcsolataidat, lejáratni ismerőseid előtt, míg aki Facebook jelszót lop, igen.
2012. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bumbi02 ***** válasza:
44%
Mennyibe telne csinálni egy új facebookot és ismerőseidnek jelezni: az előzőt feltörték? Bocs hogy ezt mondom, de ha rendőr lennék, nevetnék ha ilyennel jönnél hozzám. Legközelebb meg olyannal hogy a WoW accountodat is feltörték.
2012. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!