Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentest tettem, mert...

Proxilla frez kérdése:

Ha feljelentest tettem, mert 40000 forint ki lett tolwm csalva, mik lesznek a kovetkezmenyek?

Figyelt kérdés
Interneten utaltam 40ezret elore cucc nem jott meg tudom hulye voltam. Tettem feljelentest a rendorsegen ahol azt mondtak ez mostmar csak a szabalysertesnek minosul, es hogy a szabalysertesi hivatal jar el az ugyben. Tobbet nem mondtak. Most akkor b@szhatom az egeszet? Elnezest a ronda nyelvezezert de rohadt duhos vagyok

2012. okt. 9. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem is cseszheted, akkor se 2 hónap lesz mire visszakapod a pénzed... A magyar olyan bürokrácia olyan lassú, mint egy sánta csiga. Kérj online segítséget, vannak ilyen jogi tanácsadások ingyen/menj el egyre élőben.
2012. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2012. évi II. törvény 54. § (3) A sértett - az e törvényben meghatározott feltételek mellett - kérheti az eljárás alá vont személytől a szabálysértés folytán keletkezett kárának megtérítését.


Ugyanezen törvény 93. § (2) Ha az eljárás alá vont személy a szabálysértési hatóság határozatának, illetve a bíróság első fokú határozatának meghozataláig - a közlekedési szabálysértéssel okozott kár kivételével - az okozott kárt nem térítette meg, a szabálysértési határozatban kötelezni kell annak megtérítésére. A kár értékét a szabálysértési hatóság vagy a bíróság határozza meg az eljárás adatai alapján.

2012. okt. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az azért lényeges, hogy ez melyik országban történt...
2012. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
itthon történt, a becsületes emberek gyűjtőmedencéjében. tehát akkor nincs veszve teljesen az ügy? elképzelhető, hogy valami módon kártalanítanak? ha nem is teljesen?
2012. okt. 9. 17:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben a rendőrségnek sikerül a szabálysértést rábizonyítani valakire, onnantól kezdve csak várni kell. Ha addig nem téríti meg a károd, akkor a végzéssel kérheted, hogy adók módjára hajtsák rajta be, vagy a megvételezni kívánt tárgyat, az akkori állapotában adja át neked.
2012. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a választ
2012. okt. 12. 07:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből, kérdező? Visszakaptad a pénzedet?
2021. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Áh fenéket. Kiderult, hogy egy csomo hasonlo csalast is elkovetett az illeto, hozzacsaptak az en ugyem is, aztan eliteltek csalasert, kapott vmi felfuggesztettet es kesz. Penzemet sose lattam viszont. Azota kicsit mashogy vasarolok a neten :)
2021. szept. 21. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!