Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan vehetném rá szüleimet...

Hogyan vehetném rá szüleimet hogy engedjék? Csatlakozni akarok egy szervezethez.

Figyelt kérdés
Egy ifjúsági szervezetbe akarok csatlakozni, ami politikai is egy kicsit. Tudom hogy ott a helyem, de a szüleim nem értenek nagyon egyet velem. Azt mondják majd ha 18 éves leszek akkor akármit csinálhatok. Most 16 éves vagyok. Esetleg szüleim engedélye nélkül is csatlakozhatok? Van valamilyen erre vonatkozó jogszabály?
2009. aug. 5. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég elvont így ez a "szervezet", de szerintem nincs ilyen jogszabály. A szervezet alapszabálya határozza meg, hogy hány éves kortól lehet belépni. De hát egy ifjúsági szervezetbe mikor is lehetne csatlakozni, ha nem fiatalon?
2009. aug. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Éljen a Gárda??


:DD

2009. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem a Gárda XD Szándékosan nem említettem nevet. A Gárda mióta ifjúsági szerv.?
2009. aug. 5. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
mi az a gárda?
2009. aug. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
oké de akkor mi az a szervezet ????????
2009. aug. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

18 éves korodig mindenhez kell a szüleid beleegyezése (nagyon helyesen)!


Nagyon jól van ez kitalálva, hogy csak 18 éves korod után politizálhtasz (választhatsz), mert gyerek fejjel nem tudod megítélni, melyik párt mit hirdet valójában és melyiknek vannak normális céljai.


Nem kellene politikai dolgokba keveredned, ha valami hülyeségbe belevisz az a "szervezet", utána egész életedben rajtad marad a bélyeg, a rendőrségi aktádban ez mindig be lesz írva, esetleg a továbbtanulásodat is veszélyeztetheti, vagy később a munkavállalásodat...


Bízz a szüleidben, ők tuti nem akarnak neked rosszat!!!

2009. aug. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
01.55: Nem igy van, 18 eves korom alatt is csinalhatok egy csomo mindent szuloi engedely nelkul: vehetek csokit, vonatjegyet, szinte barmit, sot bizony meg dughatok is. Akkor miert is ne erdekelhetne mondjuk a politika meg akkori is, ha nincs szavazati jogom.
2009. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!