Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy perújítási pert az...

Ha egy perújítási pert az ítélet előtt a tárgyaláson vissza vontak, amit nem kellett volna, azt lehet e újból peressé tenni perújításként?

Figyelt kérdés
Kérdezem még hogy a kereset beadásától a bírósági ítélkezéséig az az ügy nem évülhet el?
2012. okt. 10. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de az ég világon semmi értelme annak, amit leírtál, és éppen ezért válaszolni is lehetetlen... Jogászként sem értem, hogy mit akarsz kérdezni, próbáld meg megfogalmazni újra.
2012. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A munkaügyi bíróság 2004. évben kötelezte a munkaadót balesetokozása miatt nem vagyoni kár megfizetésére. E perben a vagyoni kárigényemet elutasította a bíróság mert az Mt 177.§ (1) bekezdésben foglaltak nem teljesültek.2005. évben orvos szakértők megállapították azt hogy már a 2003. évi IV. 23. i OOSZI vizsgálatakor is fennállt már a III. csop. 67% rokkantságom, ezért 2003. IV. 23. tól esedékessé váltam a keresetveszteségem igényére. Perújítást kezdeményeztem e OOSZI vélemény alapján hivatkozva hogy a perben a bíróság nem tudta értékelni e III. csop. 67% rokkantságomat ha értékelte volna bizonyára sokkal kedvezőbb ítéletet hozott volna a részemre. Sajnos a perújítási kérelmet elutasította a bíróság az elkésettségre hivatkozva, mert egy év elteltével éltem a perújítási beadvánnyal. Majd állapotrosszabbodás címen ismét nem vagyoni kárigényt nyújtottam be a bíróságra kiegészítve perújítási eljárásra is, mert szeretném érvényesíteni a keresetveszteségi káraimat. Annak ellenére hogy a munkáltatót többször is ajánlott levélben felszólítottam káraim megfizetéseire, amit a munkáltató tagad. sajnos a bíróság elévülés miatt elutasította kereseti kérelmemet, viszont a bíróság kérdésére a perújítási eljárást vissza mondtam, ekkor a bíró közölte hogy a perújításban tudtam volna a vagyoni kárigényeimet érvényesíteni, de már vissza vontam. kérdezem e perek az elévülési időket megszakították? Most ez esetben újabb perújítási eljárásban igényelhetem e a vagyoni kárigényeimet végre? Vagy milyen megoldást kaphatok ez ügyben. Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 10. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!