Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segitseteeek! Jött a NAVtól...

Segitseteeek! Jött a NAVtól egy levelem?!

Figyelt kérdés
Diakszovetkezet altal dolgoztam tavaly 2,5 honapot. Az ugyintezom azt mondta hogy 80.ezer ft felett kell adoznunk. Nekem a ket es fel honap alatt nem jott ossze 80 ezer... (havonta ilyen 20ezer max 30-at kerestem). Mikor eljott az adobevallas idoszaka, en nem kaptam levelet. Ugy gondoltam hogy ket honapon keresztul kaptam havonta 20-25 ezret ez utan nem kell adoznom... Most megis kaptam a NAV-tol egy levelet hogy nem adtam be az adobevallasom es 15 napom van ra potolni.... Nem igazan ertem!! Valaki segitsen aki jartas ebben! Lehet en vagyok felre informalodva... Koszonom!!!!!

2012. okt. 11. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyintéző elég rendesen félreinformált.

Pontosabban nem a lényeget mondta. Adóbevallást ugyanis mindenképpen be kell adnod, mivel a diákmunka nem kivétel.


A NAV nem küld levelet, csak ha előző évben adtál be bevallást. De az nem jelenti, hogy ebben az évben nem kell beadnod.

2012. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A diákmunkából is kell adózni, igaz csak az SZJA-t, de azt kell.
2012. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!! Hat ez nagyon jooo...
2012. okt. 11. 12:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha még soha nem töltöttél adóbevallást, akkor kérd meg a szüleidet, hogy segítsenek, vagy menj be egy NAV ügyfélszolgálatra, segítenek kitölteni.
2012. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen az lesz hogy befogok menni hogy segitsenek, sajnos a szuleim nagyon messze laknak tolem ők nem tudnak segiteni!! Viszont koszonom a segitsegeteket!!!
2012. okt. 11. 12:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden papírodat vidd magaddal, amit a diákmunkád után kaptál, azok szükségesek lesznek a kitöltéshez!
2012. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Letöltöd a NAV-tól az eBev programot, és az SZJA-bevallást hozzá, és kitöltöd. Nem lehet elrontani, szájbarágósan reklamál a program, ha valami nem jó!Vagy kinyomtatod, és beküldöd postán, vagy ha van ügyfélkapud, akkor elektronikusan is be tudod küldeni.
2012. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Komplikato ***** válasza:
100%

Végszükség esetén elmész a NAV-hoz összes papírjaiddal és megkéred őket, csinálják meg neked!

De egy napi hideg élelmet és egy zsák türelmet is vigyél magaddal!

Az viszont nem biztos, hogy nem kapsz büntetést pénzben a késés miatt.

2012. okt. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek tenyleg!!:-) Jo tudni hogy vannak meg segitokesz emberek..:)
2012. okt. 11. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!