Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családtagomat külföldi munkáva...

Családtagomat külföldi munkával kapcsolatosan becsapták, ha leírom az internetre azt ahogy járt, úgy, hogy fedi a valóságot azért, hogy másokat megóvjak a csalóktól, akkor azért engem megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Undorítóan jártak el vele szemben és valószínű másokkal is,mert két hetente hirdetik meg ugyanazt az állást .

Kicsalták őket interenetes hirdetéssel,miközben dolgoztak a szerződés azonban napról napra csak remény maradt,mert késett Magyarországról aki meghirdette az állást,mindig másnapra ígérte a jövetelét.

Két hetet dolgoztak,majd mikor már nagyon hözöngtek,hogy hol késik aki meghirdette az állást,volt egy balhé,hogy nem jól csináltak valamit ,előtte két hétig ugyanazt dolgozták és át is lett adva a munka,megfelelőnek ítélték.

A szállásukat azonnal felmondták az ottani főnökök,haza kellett jönniük.

A férjemnek telefonban azt mondta a magyar főnök aki nem ért ki hozzájuk a két hét alatt,ahnem mindvégig csak hitegette őket,hogy csináljanak amit akarnak ,nem fogja kifizetni őket.Majd én is felhívtam ,nekem viszont azt mondta,hogy ki fogják fizetni őket és,hogy ő nem csaló.

Többször hívtam,mindig halogatta a fizetést,elgutóljára múlt pénteken ígérte,hogy még azanap utalni fogja a kártyánkra a férjem bérét.

Már idáig is csak fondorlatos úton sikerült elérnem ,a hívóazonosító kikapcsolásával,de ma már azon sem,hanem egy másik számot is találtam az egyik internetes hirdetésben ,egy nő vette fel a telefont (letagadta aazt akivel idáig beszéltem) aki nagyon lekezelően,indulatosan lecsapta előbb a telefont,amikor mertem szólni arra amikor azt mondta,hogy nem kapják a férjemék az ígért bért,csak valamennyit ,mert szerinte nem végeztek megfelelő munkát.

Visszahívtam egy másik számról és kérdeztem,hogy milyen kártalansításra számíthatunk ,mivel a férjemék kiutaztak saját költségen,erre nagyon bunkón,hogy mit képzelek én,hogy még ők fognak kártalanítani minket.

Ekkor mondtam,hogy akkor bírósági útra tereljük a dolgot,jót kacagott,hogy nekünk arra úgysincs pénzünk és hogy ezzel elértem,hogy már egy fillért sem fogunk kapni.


Kéthetente hirdették az állást,valószínű sokan megjárták már velük,az igazságérezetem azt diktálja,hogy másokat megóvjak tőlük.

Ha az utolsó fillérünk rámegy akkoris bírósági perben gondolkozunk,a férjeméknek vannak képeik,hogy ott dolgoztak és milyen munkát végeztek.


2012. okt. 24. 10:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Meg bizony. Rágalmazásért feljelentenek.
2012. okt. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk épeszű ember szerződés aláírása nélkül nem indul el külföldre dolgozni....
2012. okt. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel őket a rendőrségen!
2012. okt. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Tehát gyakorlatilag bármit megtehetnek és a jog még őket védi ?


Bár ha belegondolok,hogy így is-úgy is találkozni fogunk a bíróságon,akkor végülis mindegy ,hogy ők is indítanak e ellenünk pert,ha csak pár embert megóvok tőlük,akkor már megérte.

2012. okt. 24. 10:52
 5/25 A kérdező kommentje:

"Jelentsd fel őket a rendőrségen!"


Foglakozik a rendőrség ilyesmivel ?

Az például egy bizonyíték lenne ellenük,hogy felhívnám a csalókat az ő telefonjukról ,úgy ,hogy halljanak mindent és hallhatnák amit modanak nekem.

Nem úgy van,hogy csak munkaügyi perben foglalkoznak ezzel ?

2012. okt. 24. 10:55
 6/25 anonim ***** válasza:
52%
Jobbat tudok: Ha megint meghirdetik ugyanazt a munkát, akkor el kell vállalni azt is, majd az első kontaktemberen leverni mindent és kiszedni belőle az utolsó fillért is. Ha ők így, akkor ti is így. Ha pedig még attól is rettegsz, hogy mi lesz ha megírod az igazságot, akkor csak áldozat lehetsz.
2012. okt. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"Mondjuk épeszű ember szerződés aláírása nélkül nem indul el külföldre dolgozni...."


Éppeszű lehet,hogy nem ,de egy hosszú idő óta munkanélküli ,családja helyzetét kilátástalannak érző ,"épp eszét",realitásérzékét emiatt elvesztő emeberek sokan vágnak neki .


Amikor elindultak,akkor azt mondta a hirdető ,hogy kerülhetnek akár egy nagyot Budapest felé (déli határnál lakunk Magyarországon)amikor elindulnak Németországba,vagy pedig ő úgyis másnapra kiér és akkor majd ott kapják meg a szerződést ez is a beetetés része volt sajnos.

2012. okt. 24. 11:00
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
MI van akkor ha feljelentenek rágalmazásért? majd elvesztik, mert igazatok van, ha így is úgy is bíróság akkor mitől félsz? vállad fel és tedd tönkre őket, nem lehetetlen, csak a mai emberek inkább meghunyászkodnak mint kiálljanak az igazukért.
2012. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"Ha pedig még attól is rettegsz, hogy mi lesz ha megírod az igazságot, akkor csak áldozat lehetsz."


Rettegni nem rettegek arról szó sincs,csak nem akarok fejjel menni a falnak,van két gyerekünk akikért felelősek vagyunk.


Te kiírnád mások érdekében több helyre az internetre?

2012. okt. 24. 11:02
 10/25 A kérdező kommentje:

Nyilván sok hasonló szerencsétlen sorsú-itthon munkanélküli emberrel eljátszották ugyanezt és mivel nem rendelkeztek anyagilag tartalékokkal miután becsapták őket,ők beérték egy minimális kis pénzzel,amivel először a nő is beetetett ma engem.


Nagyon ötletesnek találom ahogy felépítették a csalást...

Embereket kivinni szerződéssel hitegetni,majd még az első aktuális fizetés előtt valamiképp hazaküldeni őket,például arra hivatkozván,hogy nem felel meg a munkájuk.


A két hét alatt végig dícsérték az elvégzett munka minőségét a amunka át is lett adva úgy,hogy megfelelt,majd aztán hirtelen a harmadik hét kezdetén vagy egy ilyen mübalhé...

2012. okt. 24. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!