Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet azokkal az emberekke...

Szilike0033 kérdése:

Mit lehet azokkal az emberekkel csinálni akik ha sétáltatják a kutyájukat és az odapiszkít nem szedik össze? Mert isszonyatosan idegesít. Hova lehet fordulni segítségért? Vagy erre nincs jogszabály?

Figyelt kérdés

2012. okt. 30. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj utána, szedd fel, és izomból b*szd tarkón vele! Majd megtanulja... :D
2012. okt. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát ez sem lenne rossz megoldás:D én azon gondolkoztam h az ajtaja elé teszem:D na de komolyan nagyon idegesít...:/
2012. okt. 30. 23:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk erre nincs jogszabály, csak esetleg bírságolnak ilyen nagyon előkelő uniós mintára épült parkokban, ami max pesten van


Ahol én lakom Miskolcon, naponta látom a bérházasi embereket kutyával az oldalukon lejönni az utcára, és sz*ratják h*gyoztatják a kutyákat, járőr ott megy el mellette Őt nem érdekli, de látszólag a rendőrt sem

Pedig elég forgalmas helyen lakunk, ahol 3naponta jönnek kocsival járőrözni


Engem nem érdekel ki mit csinál a dögjeivel, mert ahol ők futtatják a kutyát, ott semmi dolgom nincsen ergó sose járkálok azon a részen, fiatalabb gyerekek meg ott szaladgálnak játszanak

Ha módodban áll, szólj nekik hogy illő lenne felszedni a mocskot, ha már ezért tartasz állatot

20/F

2012. okt. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kár hogy semmit nem lehet velük csinálni:/ erre miért nem jön létre valami szervezet??....
2012. okt. 30. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem tényleg kéne valami jogszabályi előírás... csak mi lenne a jó megoldás?

Haverokkal már átrágtuk magunkat párszor a témán, de mindig arra jutottunk, hogy az egyetlen jó megoldás, hogy paneldzsungel közepén ne is lehessen kutyát tartani. Ha valaki nagyon állatot akar, akkor ott vannak a kisállatok (madarak, rágcsálók), vagy a macskák, azokat szépen rá lehet szoktatni az alomra.

De amúgy szerintem a betonrengetegben egy kutya sem érzi olyan jól magát, mintha kertben lakhatna.

2012. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Komplikato ***** válasza:

"Amúgy szerintem tényleg kéne valami jogszabályi előírás..."


Éppen úgy szabálysértés és pénzbüntetés szabható ki rá, mint tiltott helyen való dohányzásért vagy szemetelésért. Ha annyira pénzt akarnak termelni szabályszegésből, erre kéne gyúrniuk.

Akkor lett elszúrva, amikor anno egy MDF-es képviselő megfúrt egy javaslatot a szemetelés büntetésével kapcsolatban, hogy emberi jogokat sért. Lol.


Ilyen ország még egy nincs, ahol csak azért hoznak törvényt, hogy senki se tartsa és tartassa be, ahol direkt olyan törvényt hoznak amit meg lehet kerülni. (Lásd iskolabusz szabályozás, eleve úgy lett megfogalmazva, hogy a szétesőben lévő alkalmatlan buszok más címen használhatóak maradjanak. Sajnos.)

2012. okt. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

önkormányzat

közterület-felügyelet

állattartási bírság

2012. nov. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!