Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kik jogosultak igazoltatásra?...

Kik jogosultak igazoltatásra? Ki jogosult (szerv, ember) elkérni a személyimet, hogy ellenőrizze a személyazonosságomat?

Figyelt kérdés
Volt érdekes esetünk, és finoman szólva nem értettem egyet az illetővel, hogy nekem miért is kellene személyit adni neki, így nagyon megköszönném, ha valaki tételesen felsorolná, hogy kik jogosultak elkérni az én személyimet.

2012. nov. 3. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerübb lenne ha megmondanád ki akart igazoltatni és hol.


Rendőrség, Vám- és Pénzügyőrség, Büntetés-végrehajtási Szervezet, katonai rendészek, közterület felügyelők, fegyveres biztonsági őrségek tagjai, Természetvédelmi és Mezei Őrszolgálat, Munkaügyi Hatóság.


Ezek között van aki csak a megbizott területen hajthatja ezt végre, tehát nem a hasára üt és bárhol, bárkit.

2012. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha értem, akkor pl ha tegyük fel a kalauz elkéri a személyit vagy a pénztáros a cigi miatt, hogy vagy-e 18, akkor azzal büncselekményt követ el?

mert hát elvégre az nem igazoltathat, nem? vagy ez hogy van?

2012. nov. 3. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Ők KÉRHETIK, hogy igazold magad. Nem KÖTELEZHETNEK. Nagy különbség...
2012. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
aha értem, csak ha meg nem igazolom magam a kérésük ellenére, akkor esetleg megtagadnak valamilyen szolgáltatást, ami ezeknél most tök mindegy, csak hát van ahol nem ennyire vicces a helyzet, de nem akarom leírni ide
2012. nov. 3. 17:23
 5/7 A kérdező kommentje:

igazából mivel azáltal h megtagadtuk a magunk igazolását, ezért most egyzserűre fordítom: veszélyeztette az életét valakinek ... szal nagyon szívesen feljelentenénk a mocskot, hogy azért fogja már vissza magát, csak nemtom az milyen bűncselekmény ha valaki jogtalanul igazoltat

esetleg valaki?

2012. nov. 3. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:

"Aha értem, akkor pl ha tegyük fel a kalauz elkéri a személyit vagy a pénztáros a cigi miatt, hogy vagy-e 18, akkor azzal büncselekményt követ el? "


Nem követ el bűncselekményt. És még meg is tagadhatod az igazolásodat. Ez esetben viszont nem köteles neked kiadni a cigit, piát, nem köteles beengedni korhatáros rendezvényre. Ennyi. Ezt kéne felfogni, és nem lenne probléma.

2012. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na azért ez nem ilyen egyszerű !!!!!!!!!!!!!

sokkal de sokkal durvább dolog múlik rajta, de mindegy

2012. nov. 3. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!