Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A késedelmi pótlék (NAV) nem...

A késedelmi pótlék (NAV) nem évül el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is elnézést ha rossz helyre írtam ki a kérdést.

Szóval... Nemrég volt egy nagyobb tartozásom a NAV felé (sajnos aláírtam fiatal koromban 1-2 papírt, amit nem kellett volna). Felfogadtam egy ügyvédet, és sikerült eltöröltetnem a tőketartozást, mivel lejárt az 5 év, így behajthatatlanság címen törölve lett. Azonban a késedelmi pótlékot nem törölték el. Azt a választ kaptam a NAV-nál, hogy azt nem is fogják eltörölni, hanem be kell fizetnem. De ha nincs tőketartozás, akkor késedelmi pótléknak sem szabadna lennie, vagy igen? Erre nem vonatkozik az 5 év elévülés?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 5. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták írni kell kérvényt, hogy a tartozást elrendezted, kéred a késedelmi kamat törlését. (Bár nekem még nem járt le a késedelmi kamat befizetése)
2012. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel a kés.pótlék minden esetben osztja a tőke sorsát, így az évültetett tartozásra felszámított késpótlék is évül. Tehát jogszerűtlen lenne a végrehajtása.

Írj egy kérelmet a Hátralékkezelési Főosztályra, amelyben kéred az évült tartozás pótlékának törlését. Le kell hogy töröljék!!!

2012. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!