Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha házikészítésű füstbombát...

Ha házikészítésű füstbombát készítek azzal megsértek valamilyen törvényt?

Figyelt kérdés
Az uttóbi napokban a suliban a kémiatanárom tudomást szerzett az én füstbomba projektemrő. Másnap kikért az egyik órámról, kezembe adott egy tollat és egy papírt hogy írjam le kivel, hol csinálom ezt. Mikor nem voltam hajlandó kiadni a barátomat azzal fenyegetőzött hogy felhívja az iskola rendőrt. Jogos volt ez, ez mennyire az ő/iskola dolga?

2012. nov. 6. 20:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hozzátenném a szüleim tudtával, ellenőrzött körülmények között műveltem (inkább terveztem, a bombán ak még csak a receptjét szereztem meg).
2012. nov. 6. 20:18
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Hacsak véletlenül nem keversz össze velemi veszélyes elegyet, és nem használod fel (pl közterületen), akkor nem.
2012. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem sértesz semmilyen törvényt.
2012. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Fel kéne jelenteni önbíráskodás miatt a tanárt, valamint rendőrökkel bemenni az igazgatóhoz, és jelenteni az ügyet. Gondolom nem olyan füstbombát csináltál, amivel akár egy kezet is le lehetne szakítani.
2012. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
#5 tudod te mi az az önbíráskodás? Javaslom a Btk.t fellapozni...
2012. nov. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi is csináltunk a gimiben "füstbombát". :) Nem változik a világ.

Újságpapír meg valamilyen műtrágyák kellettek hozzá. Volt amelyik tök jól sikerült. Füstölt mint a gyárkémény. (A receptet nem tudom, ne kérjétek el. Én csak "segédmunkás" voltam, haverom volt a "kémikus".)

2012. nov. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

"263. § (1) Aki robbanóanyagot, robbantószert vagy ezek felhasználására szolgáló készüléket engedély nélkül készít, megszerez, tart vagy a tartásukra nem jogosult személynek átad, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Hajrá!

2012. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bumbi02 ***** válasza:
59%

A füstbomba nem robbanószer.


Csak érteném miért állok 31%-on a hasznossággal, mikor ugyanazt írtam kb mint mindenki más.

2012. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Füstbombát elvileg nyugodtan csinálhatsz, az már más kérdés, hogy értesz e hozzá eléggé, és nem robbantod-e fel véletlenül a lakótelepet...
2012. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Bocsánat, nem önbíráskodás, ha nem. De semmi joga nincs más személyes adatait elkérni, és fenyegetőzni, ha nem adsz ki valakit.
2012. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!